پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۱

مهارت های لازم برای مقابله و بقا را به او بیاموزید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

بهترین راه آموختن اداره کردن بسیاری از مشکلات ، از طریق تجربه کردن آنهاست ، تجربه ترس را کاهش می دهد و همچنین موجب قضاوت عملی می شود . پنهان شدن از ترس ها ، آنها را بزرگ می کند . ماندن در خانه یا ماشین مهارت های زندگی یا خیابانی را به وجود نمی آورد، و لای پنبه گذاشتن پسران نشانه ی مسئولیت دلسوزانه والدین نیست . بیرون رفتن با پسرتان ، پیاده روی، دوچرخه سورای و استفاده از وسیله ی نقلیه ی عمومی همراه با او ، وی را با جاده ، جغرافی و خیابان آشنا می کند ؛ قدم زدن های شبانه به او کمک می کند که برای شب احترام قائل شود و از آن نترسد .

ماندن در خانه ، مانع تناسب و سلامت اندام می شود . دو نمونه از بهترین ابزار دفاعی برای مقابله با زورگویی و سایر خطرات ، داشتن بدنی قوی و سالم و اعتماد به نفس است . داشتن بدنی متناسب ، قوی با حالتی خوب ، نه تنها به پسران در فرار کردن کمک می کند ، بلکه به آنها اعتماد به نفس می بخشد و به دیگران می فهماند که می توان آنها را با خیال راحت به حال خود گذاشت .

تدابیر مختلف مقابله کردن را با پسرتان مورد بحث قرار دهید . به ویژه راه هایی که بتواند خطر را کاهش دهد و از خود در مواقع خطر ، محافظت کند .

پدر و مادر

* پیشنهادات وتوصیه های مفید جهت کاهش خطرات عبارتند از : جلو چشم دیگران و در مکان های عمومی رفت و آمد کردن ؛ استفاده نکردن از پلکان اضطراری و در بعضی از ساعت ها از مترو ؛ بیرون رفتن به صورت گروهی ، ترجیحا با افرادی که می شناسید و قابل اعتماد شما هستند و جدا نشدن از ؛آنها ؛ حمل پول به صورت مطمئن ، به صورت قرار دادن مقدار کمی در کیف پول و بقیه در جایی دیگر .

* واکنش های زبانی خود را تمرین کنید ؛ یک واژه ی تند و تیز احتمالا مطمئن تر از ضربت یک مشت است .

* قبل از اینکه پسرتان از خانه خارج شود از او بپرسید که آیا از چیزی نگران است یا خیر ؛ در صورت مثبت بودن پاسخش ، علت نگرانی اش را بررسی کنید و با او درباره ی آن حرف بزنید .

* این مهم است که پسرتان احساس اعتماد به نفس بکند ؛ با مطرح کردن بلاهای خیالی او را تضعیف نکنید .

*ا گر لازم باشد ، قبل از اینکه بیرون برود ، غذایی مختصر و مناسب به او بدهید .

مربیان

* در صورت عملی بودن ، روز یا هفته ای را به عنوان روز یا هفته “پیاده روی تا مدرسه ” برنامه ریزی کنید .

* موضوعات ایمنی و بقا را در درس ها بگنجانید ، اما تا حد امکان تمام بحث ها را مثبت نگه دارید : ترس از ” خطر بیگانگان ” ممکن است از کنترل خارج شود و اعتماد به نفس بچه ها را در هم بشکند .

گردآورنده : حلما ریگی

۷۸۶

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن