پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۱

سیدحسن نصرالله: آمریکا عامل اصلی بحران در اوکراین است

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

سید حسن نصر الله؛ دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت گرامی داشت سی امین سالگرد شهادت سید عباس موسوی، سید شهدای مقاومت در مراسم «اندیشه و سیره سید شهدای ما» در بیروت سخنرانی کرد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت گرامی داشت سی امین سالگرد شهادت سید عباس موسوی، سید شهدای مقاومت با عنوان «سید شهدای ما هم در اندیشه و هم در عمل» در بیروت گفت: سید عباس موسوی به حرکت جمعی سازمان یافته، منظم و حزبی معتقد بود.

وی خاطرنشان کرد: شهید عباس موسوی به پیروی از شهید محمد باقر صدر و امام خمینی، رهبران خود، به شدت از اتحاد مسلمانان فراتر از شیعه و سنی حمایت می کرد.

دبیرکال حزب الله لبنان گفت: شهید موسوی به فلسطین، نبرد با دشمن و ایجاد روابط قوی با ساکنان اردوگاه‌ها و رهبران گروه های مقامت فلسطینی باور داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به جنگ اوکراین گفت: ما خواستار آن هستیم که نبرد روسیه و اوکراین را پیگیری کنیم و از آن چه آنجا می گذرد، درس و عبرت بگیریم.

وی افزود: شهید عباس موسوی کنار جمهوری اسلامی ایران ایستاد، از آن دفاع کرد و معتقد بود که کشوری با حاکمیت مستقل است.

آمریکا مسئول بحران در اوکراین است

سید حسن نصرالله توضیح داد که با آغاز حمله روسیه به اوکراین، برخی آن را تایید، برخی آن را محکوم و عده‌ای نیز اعلام بی‌طرفی کردند. آن‌چه که در این میان مهم است، پیگیری این رویداد جهانی و درس گرفتن از هر ساعت و هر روز آن است. با توجه به آن‌چه امروز بین روسیه و اوکراین اتفاق می‌افتد، بیم آن می‌رود که اوضاع فراتر از نبرد روسیه و اوکراین پیش برود، زیرا آن‌چه امروز اتفاق می‌افتد، درس‌ها و عبرت‌های زیادی دارد که باید بر آن‌ها در منطقه خود تکیه کنیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه به دوگانگی در مواضع و استانداردهای جهانی در قبال تحولات مشابه در کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: در برخورد با کشورهای مختلف جهان استانداردهای دوگانه‌ای وجود دارد. ما این سوال را داریم که وقتی آمریکا به افغانستان و عراق حمله کرد و صدها هزار نفر را کشت، دنیا چگونه رفتار کرد و اکنون با ورود روسیه به اوکراین و آغاز یک نبرد و عملیات نظامی چگونه رفتار می‌کند؟».

او افزود که آمریکا مسئول اتفاقاتی است که اکنون در اوکراین رخ می‌دهد، چرا که به این درگیری تحریک کرد و به آن دامن زد و کمکی برای دستیابی به راهکار دیپلماتیک نکرد وکاری برای متوقف کردن جنگ انجام نداد، بلکه بیشتر برای آغاز آن فشار آورد. امادر نهایت چه کسی بهای آن را خواهد پرداخت؟ مردم روسیه و اوکراین! لذا در زمانی که تمام جهان در معرض خطر قرار گرفته این آمریکاست که برنده خواهد بود.

سید حسن نصرالله افزود که کشورهای غربی هر کاری جز درگیری مستقیم را علیه روسیه کردند از محاصره و تحریم گرفته تا بستن آسمان، بستن بنادر، ارسال سلاح به اوکراین، باز کردن درها برای جذب نیروهای داوطلب به مقاومت اوکراین و …اما زمانی که آمریکا به افغانستان حمله کرد، شما خوب می‌دانید که آن‌ها چطور رفتار کردند.وقتی به عراق حمله کرد، چه شد؟ با آمریکا چطور رفتار شد؟ اصلا با همه جنگ‌هایی که آمریکا به راه انداخت چطور برخورد شد؟ در قبال رژیم صهیونیستی، حمله به غزه، محاصره آن یا جنگ یمن که چندین سال از آغاز آن می گذرد و این‌همه ویرانی و کشتار به بار آورده چطور رفتار شد؟ لذا مقایسه مواضع کنونی غرب با مواضعش در قبال جنگ‌های آمریکا، استانداردهای دوگانه آن را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: جهان امروز تنها به قدرتمندان احترام می گذارد و در مقابل جنایات آمریکا سکوت می کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه با اشاره به یکی از آخرین جنایات آمریکا در قبال مردم افغانستان و دستور مستقیم جو بایدن برای مصرف هفت میلیارد دلار دارایی مسدود شده افغانستان اشاره کرد و گفت که آمریکا در سایه سکوت بین‌المللی اموال مردم افغانستان را به سرقت برد.

او ضمن اشاره به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خصوص درگیری جاری روسیه – اوکراین و تایید آن گفت: آمریکا مسئول اتفاقاتی است که در اوکراین رخ می‌دهد و خودامور را به این سمت سوق داده است. واشنگتن هر کاری برای سناریوی کنونی انجام داده است و شرایطی را برای پیچیده‌تر کردن اوضاع فراهم می‌کند.آنچه در حال رخ دادن است درس عبرتی است برای کسانی که به آمریکا اعتماد دارند و به آن امید بسته‌اند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن