پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۱

وضعیت بحرانی ۲۸ استان در بارش‌ها

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

بر اساس آمار سازمان هواشناسی بارش‌ها در سال جاری آبی نسبت به دوره بلندمدت در ۲۸ استان منفی و در ۳ استان بارش‌های بیشتر ثبت شده است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، بر اساس اطلاعات پهنه بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، بارش‌های کشور در مقایسه با بارش بلند مدت ۱۳.۶ درصد کاهش یافته است.

مطابق جدول مربوطه در سال جاری آبی بارش‌ها در آذربایجان شرقی،‌۷.۳ درصد، آذربایجان غربی ۳درصد، اردبیل ۱۳ درصد، اصفهان ۱۹ درصد، البرز ۱۵ درصد، ایلام ۵۶.۶ درصد، بوشهر ۱۹.۴ درصد، تهران ۳۰.۴ درصد و چهارمحال و بختیاری ۴.۶ درصد نسبت به دوره بلند مدت کاهش یافته است.

در استان خراسان جنوبی میزان بارش‌ها در بازه یاد شده ۶۸.۴ میلیمتر بوده که در مقایسه با دوره بلندمدت ۹.۳ درصد افزایش داشته است. در خراسان‌های رضوی و شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس و قزوین به ترتیب میزان بارش‌ها ۲۴.۹ درصد، ۳۸.۲، ۳۷، ۱۱.۶، ۱۹.۴ درصد، ۶.۲ و ۲۴.۳ درصد رشد منفی را ثبت کرده است.

به گزارش تسنیم، در استان قم میزان بارش‌ها نسبت به دوره بلندمدت ۵.۲ درصد افزایش یافته، اما در استان‌های کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، گلستان، گیلان و لرستان به ترتیب میزان بارش‌ها در مقایسه با دوره بلندمدت ۹.۶ درصد، ۴۴، ۲.۹، ۶.۴، ۶.۸، ۳.۳ و ۲۴.۳ درصد رشد منفی داشته است.

همچنین در استان‌های مازندران کاهش بارش‌ یک صدم درصد، مرکزی ۳.۶ درصد، همدان ۲۵.۱ درصد و یزد ۵.۲ درصد بوده است. در استان‌ هرمزگان نیز بارش‌های در سال آبی جاری نسبت به دوره بلند مدت ۶۰.۹ درصد افزایش یافته است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *