پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۵

دلایل شکل‌گیری طلاق عاطفی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

از عمده دلایل ایجاد طلاق عاطفی می‌توان استفاده افراطی از شبکه‌های اجتماعی را برشمرد که تبدیل به معضلی غیرقابل حل شده است، شبکه‌های اجتماعی سبکی از زندگی را تبلیغ می‌کنند که در دنیای واقعی خیلی مرسوم نیست و این موضوع سبب بالارفتن توقعات زوجین از یکدیگر می‌شود. همچنین زمانی که صرف استفاده از این شبکه‌ها می‌شود، باعث بی‌توجهی به طرف مقابل و فاصله گرفتن آنها از هم می‌شود، پس بهتر است با شناخت کافی و زمانبندی مشخص از این شبکه‌ها استفاده کرد تا مانع پیدایش اختلافات در زندگی زناشویی شود.

عامل مهم دیگر در ایجاد سردی زندگی، ناهماهنگی همسران است. ناهماهنگی همسران گاه به قبل از ازدواج و انتخاب نادرست شریک زندگی مربوط می‌شود و گاه به زمان پس از ازدواج و رابطه نادرست همسران بازمی‌گردد. اغلب دخترانی که با اجبار والدین ازدواج کرده‌اند، پس از گذشت اندک زمانی به اختلالات روحی و روانی دچار می‌شوند؛ چراکه وجود فردی را که هیچ علاقه‌ای به او ندارند، تحمل می‌کنند.

این موضوع فقدان مهر و محبت خانه را تبدیل به کانون درگیری و نزاع کرده و تفاهم را از بین برده و نارضایتی را جایگزین آن می‌کند. گاهی نیز بعد از ازدواج تناسب و هماهنگی‌های لازمی که در ابتدای ازدواج دو جوان، برای ازدواجی موفق وجود داشت، با تغییر شرایط و رشد یافتن یکی از همسران و عدم پیشرفت دیگری، ناهماهنگی‌هایی بروز می‌کند؛ یعنی یکی از طرفین با پیشرفت تحصیلی و شغلی و موقعیتی، احساس می‌کند طرف مقابلش دیگر هم شأن و هم کفو او نیست.

 

فرستنده : زهرا شاقوزایی از کانون زابل

منبع: فرزندان و طلاق

 ۷۸۶

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن