پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۵

تاثیر جنگ اوکراین بر اینترنت ایران/ ۴۰۰گیگ ظرفیت پهنای باند کشور از دسترس خارج شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رئیس روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شب گذشته اعلام کرد که از حدود ساعت ۱۸ (۱۴ اسفند) ۴۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌المللی کشور قطع شده است و وزارت ارتباطات در حال برقراری لینک‌های جایگزین ازطریق سایر مسیرهای بین‌المللی است.

در چند ماه گذشته فیبرنوری ایران در کشورهای مختلف قطع و باعث اختلال در سرویس اینترنت کاربران اینترنت می‌شود. که اولین آن به اوایل آذر ماه برمی‌گردد که معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به‌دلیل قطع فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده‌ی دریایی بین قطر و امارات دچار قطعی و اختلال شده بود.

سری بعد در اواخر آذرماه بود که مرکز عملیات شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که ۳۰۰ گیگابیت از ظرفیت بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت که ازطریق روس تلکام تأمین می‌شود، در ۲۸ آذرماه قطع شده است.

همچنین  ۲۲ دی نیز باردیگر شرکت ارتباطات زیرساخت از قطع ۱۰۰۰ گیگ از ظرفیت بین‌‌الملل این شرکت خبر داد که در آن زمان، دلیل قطعی پیش‌آمده قطعی ۲ مسیر فیبر نوری در گرجستان عنوان شده بود.

حالا روز گذشته (۱۴ اسفند)، «مهدی سالم»، رئیس روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در رشته‌‌توییتی اعلام کرده است: «بنا به اعلام مرکز عملیات شبکه، ۴۰۰ گیگ ظرفیت که ازطریق شرکت روس تلکام و از مسیر کشور اوکراین تأمین می‌شود، از ساعت ۱۸ امروز ۱۴ اسفند قطع شده است.»

 

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران , اینترنت ,

وی تأکید کرده است که با‌توجه‌به تداوم اختلالات مسیر شبکه از اوکراین، وزارت ارتباطات در حال برقراری لینک‌های جایگزین ازطریق سایر مسیرهای بین‌المللی است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران , اینترنت ,

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن