پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۶

به شخصی که حسن نیت  دارد آسیب نرسانید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

برخلاف آن که آدم های بدطینت اصرار بر این دارند که همه آدم ها بدند، تعداد مردان و زنان خوب بسیار است. احتمالا شما شانس آشنایی با چنین افرادی را داشته اید.

در حقیقت جامعه به وسیله مردان و زنان باحسن نیت اداره می شود.

کارمندان خدمات عمومی، صاحبنظران، کسانی که در بخش خصوصی مشغول کارند، اکثرا مردمی با حسن نیت هستند. اگر آنها حسن نیت نمی داشتند، مدتها پیش از خدمت کناره گیری می کردند.

چنین افرادی را به آسانی می توان مورد حمله قرار داد : همان حسن سلوک آنها مانع از مراقبت بیش از حد آنها از خودشان می شود. با وجود این، بقای اکثریت افراد جامعه به آنها بستگی دارد.

جنایتکاران خشن، افراد پروپاگاندگر ، رسانه های عمومی احساس برانگیز، همه در صدد منحرف ساختن توجه مردم از این حقیقت روشن هستند که جامعه بدون افراد با سن نیت: قصد رویه یا روشی در برابر دیگران، حالت و وضع، از دیدگاه سنت افراد دارای حسن نیست یعنی کسانی که قصد خوبی درباره دیگران دارندوبه آنها کمک می کنند.

پروپاگاند: پراکندن نظرات، اطلاعات یا شایعات به منظور پیشبرد هدف شخصی فرد یا صدمه زدن به هدف شخص دیگر، اکثرا بدون توجه به حقیقت؛ و عمل دروغ پراکنی در جراید و رادیو و تلویزیون به این علت که زمانی که یک فرد به محاکمه می آید، او گناهکار شناخته شود؛ عمل لطمه زدن به حسن شهرت یک شخص طوری که دیگر به او گوش فرا داده نشود.

نیت ابدا قابل اداره کردن نمی بود. همان طوری که آنها از خیابانها حراست می کنند، کودکان را راهنمایی می کنند، درجه تب را اندازه می گیرند ، آتش ها را خاموش می کنند و معقولانه با لحنی آرام سخن می گویند، احتمال دارد که این نکته از توجه مردم دور بماند که چنین مردمی دنیا را بردوش خود می چرخانند و بشر را بر روی زمین زنده نگه می دارند.

با این همه چنین افرادی می توانند مورد حمله قرار گیرند بنابراین از هر گونه اقدامات محکمی برای دفاع از آنها باید حمایت شود تا به آنها آسیب نرسد زیرا بقای خود شما و خانواده و دوستان شما به وجود آنها بستگی دارد.

راه به سوی خوشبختی را می توان آسان تر طی کرد آن زمان که شخص از افراد با حسن نیت حمایت کند.

منبع:کتاب راه به سوی خوشبختی

معصومه زین الدینی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *