پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۶

تعداد ۲۵ نیروگاه خورشیدی در هیرمند به بهره برداری رسید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

آیین افتتاح نیروگاه‌های خورشیدی در روستای ملا علی هیرمند با حضور رییس جمهور و رییس کمیته امداد امام خمینی(ره ) بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از پایگاه خبری سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم بیان کرد: کمیته امدام امام خمینی(ره) طیف وسیعی از خدمات را در این استان ارائه می‌دهد، اما مهمترین ماموریت آن، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای خانواده‌های نیازمند است.

وی افزود: امروز در این مراسم، با همت کمیته امداد امام (ره) در سیستان و بلوچستان، تعداد ۲۵ مورد نیروگاه خورشیدی پنج کیلووات در روستای ملاعلی شهرستان هیرمند به بهره‌برداری می‌رسد که به واسطه آن، درآمدی پایدار برای خانواده‌های مددجوی این روستا ایجاد می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مجموعه هزینه این پنل‌ها حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است که ۲۵ میلیون تومان وام بلاعوض کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۷۵ میلیون تومان نیز وام قرض الحسنه با مدت بازپرداخت هفت ساله در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

مدرس خیابانی افزود: یکی از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان امکان استفاده از انرژی تابشی خورشید است؛ بسیار اهمیت دارد که بتوانیم پنل‌های خورشیدی را در مقیاس کوچک فراگیر کنیم که در این مورد، کمیته امداد در استان پیشرو بوده است.

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز در حاشیه این مراسم گفت: امسال به‌مناسبت سالروز تأسیس کمیته امداد حضرت امام(ره) تعداد ۱۰۰ نیروگاه جدیدپذیر به بهره‌برداری خواهد رسید که در فاز نخست، ۲۵ مورد امروز در روستای ملاعلی شهرستان هیرمند افتتاح می‌شود و مابقی نیز تا پایان هفته به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: رونمایی از سامانه امداد هوشمند (سها)، واگذاری ۶۱۸ واحد مسکونی و افتتاح یک‌هزار و ۵۷۷ طرح اشتغال در سطح استان، دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان در هفته جاری است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *