پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۷

مسیر خوشبختی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

خوشبختی  شرکت در فعالیت های ارزنده است. اما فقط یک نفر است که می تواند با اطمینان بگوید چه چیزی سبب خوشحالی فرد می شود – خود آن فرد و موازینی که در این کتاب ارائه شده است در واقع حاشیه های جاده هستند: با نادیده گرفتن آنها، شخص مانند راننده ای است که از لبه جاده به بیرون پرت شود – نتیجه کار، می تواند متلاشی شدن آن لحظه، یک رابطه با یک زندگی باشد.

فقط شما می توانید بگویید جاده به کجا ختم می شود، زیرا این شما هستید که هدفها را برای آن زمان، برای آن رابطه و برای آن مرحله از زندگی تعیین می کنید.

گاهی فرد ممکن است احساس کند که مانند برگی سرگردان در خیابانی کثیف از این سو به آن سو کشانده می شود یا احساس کند مانند دانه شنی است که در جایی گیر کرده است. اما هرگز کسی ادعا نکرده است که زندگی آرام و منظم است؛ زیرا چنین نیست. فرد برگی پاره پاره یا دانه ای از شن نیست: فرد می تواند کم وبیش نقشه مسیرش را طرح کند و آن را دنبال کند.

فرد امکان دارد چنین احساس کند که برای انجام هر کاری بسیار دیر شده است چرا که مسیر گذشته او به حدی در هم ریخته است که دیگر برای طرح جاده ای برای آینده که فرقی با گذشته داشته باشد شانسی وجود ندارد: همیشه در جاده مکانی وجود دارد که فرد بتواند نقشه راه جدیدی را طرح کند. و سعی کند که آن را دنبال کند. هیچ فرد زنده ای وجود ندارد که نتواند از نو آغاز کند.

و به جرأت می توان گفت که دیگران ممکن است فرد را آلت دست قرار دهند و به راههای گوناگون بکوشند او را به

انتهای خط برسانند و باز هم به عناوین مختلف او را به سوی زندگی غیر اخلاقی وسوسه کنند:

چنین اشخاصی به خاطر رسیدن به هدف های شخصی خود دست به این کارها می زنند و اگر شخص از آنان پیروی کند در منجلاب مصیبت و اندوه خواهد افتاد.

البته فرد در جریان کاربرد این کتاب برای خود و سایرین، گاهی با شکست روبرو خواهد شد. فرد باید صرفا از این موارد درسی بیاموزد و روش خود را ادامه دهد. چه کسی گفته است که جاده ناهمواری ندارد؟ با همه اینها می توان آن را طی کرد. مردم ممکن است زمین بخورند: این بدان معنا نیست که نمی توانند دوباره به پا خیزند و به راه خود ادامه دهند.

اگر فرد حاشیه های جاده را مد نظر داشته باشد از مسیر درست زیاد منحرف نخواهد شد. اشتیاق واقعی، شادی و خوشی از زندگی های ویران شده حاصل نمی شوند؛ بلکه از چیزهای دیگری سرچشمه می گیرند.

اگر بتوانید دیگران را بر انگیزید تا از این مسیر پیروی کنند، خود شما هم به اندازه کافی آزاد خواهید بود تا به خود این امکان را بدهید که خوشبختی راستین را کشف کنید.

راه به سوی خوشبختی برای کسانی که می دانند لبه های جاده کجا قرار گرفته راه سریعی است.

راننده شما هستید. سفر بخیر

منبع:کتاب راه به سوی خوشبختی

معصومه زین الدینی

۷۸۶

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن