پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۷

نگاه زیبا به زندگی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

از محیط زیست حفاظت کنید و آن را بهبود بخشید ظاهر خوبی داشته باشید. گاه برخی افراد چون مجبور نیستند که روزهایشان را صرف نگاه کردن به خودشان بکنند، به ذهنشان خطور نمی کند که آنها بخشی از نما و چشم انداز دیگران را تشکیل می دهند. و برخی درک نمی کنند که دیگران آنها را بر اساس ظاهرشان مورد قضاوت قرار می دهند.

لباس ممکن است گران باشد، اما فراهم کردن صابون و سایر وسایل مراقبت شخصی دشوار نیست. گاهی یافتن فوت و فن این کار مشکل است، اما می توان به مرور زمان در آن ماهر شد.

در برخی از جوامع وحشی و یا به شدت تنزل یافته، داشتن ظاهر ناخوشایند در ملأ عام حتی می تواند مد روز تلقی شود. در واقع این نمودار عدم عزت نفس می باشد.

ورزش و کار می تواند ظاهر فرد را در هم بریزد. اما این مانعی برای تمیز کردن خود نمی باشد. برای نمونه، برخی از اروپاییان و کارگران انگلیسی ظاهر مرتب و شیک خود را حتی هنگام کار حفظ می کنند. در برخی از بهترین ورزشکاران، می توان ملاحظه کرد، على رغم این که کاملا خیس عرق شده اند، باز خوب به نظر می رسند.

از چنین افرادی بپرسید که در زندگی واقعأ مالک چه چیزهایی هستند و آیا خود را واقعا متعلق به جایی که در آن هستند می دانند، و شما پاسخ های تعجب آوری دریافت خواهید داشت. و با این پرسش ها کمک بسیار زیادی هم به آنها می کنید.

مهارت سازمان دادن به اموال و محیط می تواند آموزش داده شود. امکان دارد برای شخص فکر تازه ای باشد که وقتی چیزی را برداشت و استفاده نمود، باید آن را سر جایش برگرداند تا بتوان دوباره آن را پیدا کرد: برخی نیمی از وقتشان را فقط صرف پیدا کردن اشیاء می کنند. زمان کمی که صرف مرتب کردن می شود می تواند با افزودن سرعت کار سودمند واقع گردد. بر خلاف عقیده برخی، این برقراری نظم و ترتیب اتلاف وقت نیست.

و برای حفاظت از اموال و محیط خود، دیگران را بر آن دارید تا از اموال خود نگهداری کنند.

. به مراقبت از کره زمین کمک کنید. این نظریه که فرد سهمی در کره زمین دارد و این که می تواند و باید در محافظت از آن کمک کند، ممکن است مبالغه به نظر آید و برای برخی کاملا دور از واقعیت باشد. اما امروزه آن چه در آن سوی دنیا روی می دهد، حتی در دور دست ها، می تواند بر روی آن چه در خانه شما روی می دهد تاثیر بگذارد.

منبع:کتاب راه به سوی خوشبختی

معصومه زین الدینی

۷۸۶

 

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *