پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۱۷

افغانستان در صدر فهرست حملات تروریستی در جهان قرار دارد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

 افغانستان برای سومین سال پیاپی در صدر فهرست شاخص جهانی حملات تروریستی قرار گرفت و عراق با ۸۳۳ مورد و پاکستان با ۱۸۶ مورد حملات تروریستی در رده دوم و سوم قرار گرفتند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، طلوع نیوز دوشنبه‌شب نوشت، موسسه اقتصاد و صلح جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد که افغانستان در سال ۲۰۲۱ شاهد ۲۰ درصد مرگ و میر ناشی از حملات ترویستی در سطح جهان بوده است.

در این گزارش آمده است، افغانستان با یک هزار و ۴۲۶ مورد مرگ در سال ۲۰۲۱ بالاترین شمار مرگ و میر ناشی از حملات تروریستی را در جهان داشته است.

بر اساس این گزارش در سال گذشته افغانستان شاهد ۸۳۷ حادثه تروریستی بوده است که در نتیجه این رویدادها یک هزار و ۴۲۶ نفر جان باخته‌اند و ۲ هزار ۱۹۹ تن دیگر زخمی شده‌اند.

موسسه اقتصاد و صلح جهانی همچنین اعلام کرد که بیش از نیمی از کشته شده‌ها در افغانستان غیر نظامیان بودند.

انفجار مرگبار در نزدیکی فرودگاه کابل در آخرین روزهای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان که در آن بیش از ۱۸۰ تن کشته شده و نزدیک به ۲۰۰ تن دیگر زخمی یکی از مرگبار ترین حملات تروریستی در سال ۲۰۲۱ شناخته شده است.

با به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان و تشکیل دولت موقت، این گروه اعلام کرده است که افغانستان دیگر شاهد حملات تروریستی و کشتار غیرنظامیان نخواهد بود.

عبدالغفار کامیاب آگاه مسائل سیاسی و از چهره های نزدیک به طالبان گفت: در افغانستان امنیت با گذشت هر روز خوبتر می‌شود و هر گروه تروریستی که بخواهد به مردم افغانستان مشکل ایجاد کند، توانایی نخواهد داشت و مهار خواهد شد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن