پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۲۱

بندرعباس با زلزله ۴.۴ و آلاشت با زمینلرزه ۴.۱ لرزیدند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

در هفته گذشته علاوه بر ثبت زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ در بندرعباس استان هرمزگان در آلاشت استان مازندران نیز زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ رخ داد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایسنا، بندر مقام استان هرمزگان در روز سه‌شنبه ۱۷ اسفندماه با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۳ لرزید و به گفته دکتر علی بیت اللهی، مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی این زمینلرزه در مجاورت سگمنتی از گسل بزرگ “پیش ژرفای زاگرس” واقع شده است که احتمالا نظیر زلزله ۴ مورخه ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ و زلزله ۴ مورخه ۱۴۰۰/۹/۱۰ در همین ناحیه، جنبایی این قطعه گسلی موجب رخداد زلزله ۴.۲ بندر مقام شده است.

علاوه بر آن آلاشت استان مازندران با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۹ کیلومتری لرزید. بیت اللهی درباره این زمینلرزه گفت: در سوی شمالی گسل فیروزکوه، گسلی به نام “اوریم” با طول ۶۵ کیلومتری جانمایی شده است که با توجه به نزدیکی نقطه رومرکز به آن، احتمال داده می‌شود گسل اوریم مسبب زلزله ۴.۱ آلاشت مازندران بوده است.

زلزله ۴.۴ بندرعباس استان هرمزگان از دیگر زمینلرزه‌های مهم هفته گذشته است. جزئیات زمینلرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۱۴ اسفند

در دوزین استان گلستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۱۶ کیلومتری دوزین، ۲۸ کیلومتری نوده خاندوز و ۳۲ کیلومتری مینودشت این استان بوده است.

در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۸، در خمینی شهر استان اصفهان زلزله ۲.۵ و در دامغان استان سمنان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

خشت استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۷ کیلومتری خشت و ۳۳ کیلومتری کنار تخته استان فارس و ۳۱ کیلومتری وحدتیه استان بوشهر بوده است.

شوئیسه استان کردستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۷ کیلومتری زمین را تجربه کرد که کانون آن در ۲۰ کیلومتری شوئیشه و ۲۲ کیلومتری سروآباد استان کردستان و ۲۶ کیلومتری پاوه استان کرمانشاه گزارش شد.

در درز استان فارس زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۷ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۲ کیلومتری درز، ۴۹ کیلومتری مزایجان و ۵۲ کیلومتری دوبرجی این استان بوده است.

زلزله ۳.۴ در مینودشت استان گلستان از رخدادهای لرزه‌ای مهم ۱۴ اسفند بوده است که در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در ۱۰ کیلومتری مینودشت، ۱۱ کیلومتری نگین شهر و ۱۱ کیلومتری نوده خاندوز رخ داده است.

یکشنبه ۱۵ اسفند

هجدک استان کرمان با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۲۸ کیلومتری هجدک، ۳۸ کیلومتری چترود و ۴۵ کیلومتری کاظم آباد این استان گزارش شد.

در صالح آباد استان ایلام زلزله ۲.۸ رخ داد.

دوشنبه ۱۶ اسفند

خرمشهر استان خوزستان با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۴ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۳۶ کیلومتری خرمشهر و ۳۹ کیلومتری شادگان استان خوزستان و ۴۳ کیلومتری عراق گزارش شد.

در علامرودشت استان فارس زلزله ۲.۸ رخ داد.

سه‌شنبه ۱۷ اسفند

در قائن استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۵، در شوئیسه استان کردستان زلزله ۲.۸، در صحنه استان کرمانشاه زلزله ۲.۷، در راور استان کرمان زلزله ۲.۹ و در زمان آباد استان سمنان زلزله ۲.۸ رخ داد.

فرسفج استان همدان با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۶ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۹ کیلومتری فرسفج، ۱۳ کیلومتری فیروزان و ۲۲ کیلومتری برزول استان همدان گزارش شد.

بندر مقام استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۵ کیلومتری بندرمقام و ۲۶ کیلومتری پارسیان استان هرمزگان و ۲۸ کیلومتری لامرد استان فارس گزارش شد.

چهارشنبه ۱۸ اسفند

بندرعباس استان هرمزگان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۱۸ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۹ کیلومتری بندرعباس، ۳۴ کیلومتری قلعه قاضی و ۳۷ کیلومتری فین این استان گزارش شد. زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

تازه آباد استان کرمانشاه با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۸ کیلومتری تازه آباد، ۲۳ کیلومتری جوانرود و ۳۱ کیلومتری کوزران این استان بوده است.

فاریاب استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ لرزید و کانون آن در ۱۲ کیلومتری فاریاب استان کرمان و ۴۳ کیلومتری زیارتعلی و ۴۸ کیلومتری سرگز استان هرمزگان گزارش شد.

پنجشنبه ۱۹ اسفند

آلاشت استان مازندران با زلزله‌ای به بزرگای ۴.۱ در عمق ۹ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۱۱ کیلومتری آلاشت، ۲۱ کیلومتری پل سفید و ۲۳ کیلومتری زیراب این استان بوده است.

در راور استان کرمان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۶۱ کیلومتری راور، ۸۱ کیلومتری هجدک و ۹۷ کیلومتری خانوک این استان به ثبت رسید.

افزر استان فارس با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ لرزید که عمق آن در ۱۰ کیلومتری زمین و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۹ کیلومتری افزر، ۳۳ کیلومتری قیر و ۳۷ کیلومتری دوزه این استان بوده است.

در سنخواست استان خراسان شمالی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

جمعه ۲۰ اسفند

در جیرنده استان گیلان زلزله ۲.۶، در صحنه استان کرمانشاه زلزله ۲.۷، در مهران ایلام زلزله ۳.۵ و در نصرآباد و انابد استان خراسان رضوی نیز زلزله ۲.۵ به ثبت رسید. ۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن