پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۰۲

صندوق امانی سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان عملیاتی شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، رئیس بانک توسعه اسلامی و وزیر خارجه پاکستان در مراسمی منشور صندوق امانی بشردوستانه برای افغانستان را امضا کردند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که «حسین ابراهیم طه» دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، «محمد سلیمان الجاسر» رئیس بانک توسعه اسلامی و «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان در مراسمی منشور صندوق امانی بشردوستانه برای افغانستان را امضا کردند.

بیانیه می‌افزاید که این صندوق تحت حمایت بانک توسعه اسلامی راه اندازی شده و تأسیس آن را یکی از نتایج کلیدی هفدهمین نشست فوق‌العاده شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی برای افغانستان دانست.

قریشی در سخنرانی خود در مراسم امضای منشور این صندوق تاکید کرد که وضعیت وخیم انسانی در افغانستان مستلزم اقدام فوری است و از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، موسسات مالی اسلامی، حامیان مالی و سایر شرکای بین‌المللی درخواست کرد تا به صندوق امانی افغانستان کمک کنند.

وزیر خارجه پاکستان در ادامه نیز با اشاره به نیازهای فوری و فزاینده بشردوستانه مردم افغانستان بر ضرورت افزایش تلاش‌ها تاکید کرد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *