پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۰۳

اسلامی: ۲۰ فروردین از دستاوردهای مهم هسته‌ای رونمایی می‌کنیم

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: ۲۰فروردین در سالروز ملی فناوری هسته‌ای، از برنامه‌ها، جهت‌گیری‌ها و دستاوردهای مهمی در حوزه‌ سلامت، کشاورزی، پرتودهی محصولات و مواد غذایی رونمایی خواهیم کرد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: فناوری هسته‌ای ابعاد گسترده‌ای دارد و متاسفانه رژیم غاصب صهیونیستی تلاش می‌کند تا با القای وجود انحراف در برنامه هسته‌ای ایران، فشارها را بر کشور تشدید کند و بر جریان صنعتی و توسعه‌ای کشور تاثیرگذار باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پاسخ به سوالی در خصوص توانمندی دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور و ورود ایران به باشگاه کشورهای قدرتمند دارنده فناوری هسته‌ای، عنوان کرد: موضوع حضور ایران در بین قدرت‌های هسته‌ای جهان بسیار راهبردی و حائز اهمیت است. هفته‌ی گذشته مقامات آمریکایی به صراحت و برای اولین بار اعتراف کردند که تحریم‌های هسته‌ای بر ایران تأثیری نخواهد داشت و باید نگاهی دیگر به ایران داشته باشیم. این اعترافات، تسلیم شدن در برابر اراده ملت ایران را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره اهم دستاوردهایی که در سالروز ملی فناوری هسته‌ای سال۱۴۰۱ رونمایی می‌شود گفت: برای ما سلامت مردم اهمیت بسیار دارد و لازم است با دانش هسته‌ای شرایطی را ایجاد کنیم که با حداقل عارضه و حداکثر تاثیر بتوانیم سرطان و بیماری‌های مشابه آن را درمان کنیم. در این راستا، رادیودارویی کاملاً بومی و با طراحی داخلی برای درمان سرطان تولید شده و دوره آزمایشگاهی آن به اتمام رسیده است که پس از دریافت مجوز از وزارت بهداشت، وارد فاز بالینی می‌شود و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اسلامی با تاکید بر اینکه در تولید رادیوداروها جزء کشورهای پیشتاز جهان محسوب می‌شویم، بیان کرد: امید داریم تلاش‌های دانشمندان صنعت هسته‌ای در حوزه درمان و سلامت مثمر ثمر باشد. همچنین در بخش «فناوری پلاسما» که یک قسمتی از حوزه گسترده فناوری هسته‌ای است، اقدامات ویژه‌ای داشته‌ایم و برای درمان سرطان، دیابت و حوزه مواد غذایی و کشاورزی… از این روش به صورت حرفه‌ای استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به دستاوردی مهم در زمینه‌ی پرتودهی محصولات کشاورزی و مواد غذایی، تصریح کرد: یک مورد از دستاوردهای جدید سازمان، فناوری در حوزه پلاسما مربوط به سم‌زدایی از محصول پسته است که با بهره‌گیری از این تکنولوژی مشکل آفت پسته قابل پیشگیری و رفع خواهد بود. پسته ایران سهم بزرگی در صادرات و ارزش اقتصادی برای کشور دارد که با این روش، ارزش اقتصادی بالایی در صادرات این محصول ایجاد می‌شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *