پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۰۳

جنگ اوکراین محاسبات صندوق بین المللی پول را به هم ریخت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

پیش بینی رشد اقتصاد جهانی صندوق بین المللی پول برای سال ۲۰۲۲ با جنگ در اوکراین اشتباه بود و کریستالینا جورجیوا مدیر این نهاد گفت که رشد اقتصادی در جهان کمتر از پیش بینی‌ها بوده و خطرات رکود اقتصادی در تعدادی از کشورها روبه افزایش است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، بنابر گزارش بلومبرگ، کریستالینا جورجیوا مدیر صندوق بین المللی پول در مصاحبه ای با مجله فارن پالیسی که روز سه شنبه منتشر شد، گفت: اقتصاد جهانی همچنان در سال ۲۰۲۲ رشد می کند، هرچند کمتر از ۴.۴ درصدی که قبلا پیش بینی شده بود.

صندوق بین‌المللی پول قرار است پیش‌بینی‌های خود را در ماه آوریل (فروردین)، زمانی که این صندوق نشست‌های بهاره سالانه خود را برگزار می‌کند، به روزرسانی کند.

مدیر صندوق بین المللی پول در ادامه افزود: برخی از اقتصادهایی که سریع تر از بحران کرونا بهبود یافته‌اند، در موقعیت قوی‌تری برای مقابله با طنین‌های حمله روسیه به اوکراین هستند. ایالات متحده بویژه بنیادهای نسبتا قوی دارد اما آنهایی که هنوز از بحران کرونا خارج نشده اند با «خطر احتمالی رکود اقتصادی» مواجه شده و ضربه‌های شدیدتری خواهند خورد.

جورجیوا خاطرنشان کرد، از آنجایی که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) و سایر بانک‌های مرکزی توسعه‌یافته جهان نرخ بهره را افزایش می‌دهند، شرایط مالی سخت تری برای بسیاری از کشورها بوجود می آورد و با شوک بزرگی روبره رو خواهند شد.

مدیر صندوق بین المللی پول تصریح کرد، حدود ۶۰ درصد از کشورهای کم درآمد با مشکلات بدهی روبه هستند و این دو برابر رقمی است که در سال ۲۰۱۵ اعلام شد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.