پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۰۳

شتاب کرونا در چین؛ یک شهر ۹ میلیون نفری قرنطینه شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

چین با افزایش چهار هزار موردی مبتلایان به کرونا برای مهار شیوع بیماری کووید ۱۹ شهر صنعتی ۹ میلیون نفری شن یانگ را قرنطینه کرده‌است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، چین که زمانی با برنامه های کنترل شیوع ویروس کرونا توانسته بود شمار مبتلایان را به صفر برساند، هم اکنون با شیوع سویه اومیکرون مواجه شده است و تنها در روز سه شنبه چهار هزار نفر به جمع مبتلایان کرونا اضافه شدند.

مقامات بهداشتی چین در حالی چهار هزار و ۷۷۰ مورد مبتلاید جدید را در سراسر کشور گزارش کردند که بخش عمده آن در استان جیلین در شمال شرقی است.

چین در هفته‌های اخیر برای از بین بردن شیوع ویروس کرونا به سرعت به سمت قرنطینه‌های محلی، آزمایش‌های انبوه و تعطیلی در سطح شهر حرکت کرده است.

به گزارش ایرنا، از سرگیری قرنطینه شهرها در حالی انجام می شود که روز شنبه دو مورد مرگ کووید-۱۹ در چین گزارش شد که اولین مورد در بیش از یک سال اخیر بود.

مقامات چین همچنین نسبت به خطرات ناشی از قرنطینه های مداوم برای رشد اقتصاد هشدار داده اند، زیرا این کشور تلاش می کند تا بین بحران سلامت و نیازهای دومین اقتصاد بزرگ جهان تعادل ایجاد کند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *