پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۰۸

جزئیات بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از ۱۴ فروردین

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

معاون آموزشی وزارت علوم بیان کرد: واکسیناسیون دانشگاهیان حدود  ۸۵ تا ۹۰ درصد است و مشکل چندانی بابت آموزش حضوری وجود ندارد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، قاسم عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت علوم در برنامه گفتگوی ویژه خبری با موضوع جزئیات بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه مصوبه بازگشایی دانشگاه‌ها در شهریور از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد، بیان کرد: قرار بود در مهر دانشجویان تحصیلات تکمیلی آموزش حضوری داشته باشند و از آبان هم دانشجویان سایر مقاطع این نوع آموزش را دنبال کنند که با تشدید شیوع کرونا این برنامه به بهمن ماه موکول شد.

وی ادامه داد: اکثر دانشگاه‌ها از بهمن فعالیت حضوری را در داشتند و در دوره جدید بازگشایی هم سلامت استادان و دانشجویان در اولویت است و تمام زمینه‌های لازم را در دانشگاه‌ها فراهم کرده‌ایم.

عموعابدینی با بیان اینکه حضوری بودن مسیر آموزش را هموار می‌کند، گفت: اساس حضوری شدن دانشگاه‌ها، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است که سختگیرانه تر از قبل هم در نظر گرفته شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم بیان کرد: واکسیناسیون دانشگاهیان حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد است و مشکل چندانی بابت آموزش حضوری وجود ندارد.

در ادامه محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره حضوری شدن کلاس‌های دانشگاه آزاد بعد از تعطیلات نوروزی با اشاره به تشکیل ستاد بازگشایی گفت: با توجه به اینکه تجربه خوبی درباره آموزش حضوری دانشجویان پزشکی داریم و اکنون ۱۲ هزار دانشجو در خوابگاه‌ها داریم، مشکلی بابت بازگشایی نیست.

وی با بیان اینکه ۳۸ هزار دانشجوی خوابگاهی داریم، اضافه کرد: این دانشجویان باید کارت واکسیناسیون داشته باشند تا از ۱۴ فروردین در خوابگاه‌ها حاضر شوند همچنین دانشجویان باید ۳ دز واکسن تزریق کنند و در شرایط کنونی هم بیش از ۵۰ درصد دز سوم را تزریق کرده‌اند.

همچنین حسین بلندی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: با توجه به ماموریت این دانشگاه که پاسخگویی به نیاز بازار کار است، از همان ابتدا دوره‌های عملیاتی و کارگاهی را برگزار کردیم و سعی کردیم این روند تداوم داشته باشد.

وی گفت: دوره‌های عملیاتی آموزش حضوری همچنان تداوم دارد و تقریبا الان تمام دوره‌های عملی و نظری به صورت حضوری است.

در ادامه عرفان خسرویان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای با اشاره به اینکه به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری کشور پیش تر آمادگی‌های لازم برای آموزش حضوری را فراهم کرده‌ایم، اظهار کرد: ۷۵ درصد آموزش‌ها به طور کارگاهی و تعاملی با استادکاران است و به طور کاملا هوشمندانه شیوه نامه‌های بهداشتی دنبال خواهد شد و تداوم دارد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن