پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۰

سازمان ملل: از زمان آغاز جنگ، بیش از ۱۰ میلیون اوکراینی آواره شده‌اند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

یک نماینده امور بشردوستانه سازمان ملل به شورای امنیت گفت که از زمان آغاز جنگ در اوکراین بیش از ۱۰ میلیون نفر از مردم این کشور از جمله نیمی از جمعیت کودکان در اوکراین از خانه‌های خود آواره شده‌اند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، جویس مسویا معاون هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در امور بشر دوستانه افزود: از این تعداد ۶.۵ میلیون نفر داخل اوکراین آواره شده و ۳.۹ میلیون نفر دیگر از مردم اوکراین به کشورهای دیگر پناهنده شده‌اند.

او ادامه داد: سازمان‌های بشردوستانه نگران خطر قاچاق و همچنین خشونت جنسی، استثمار و سوء استفاده در اوکراین و منطقه هستند. شکارچیان با وعده‌های انتقال و اسکان، اوکراینی‌هایی را که به دنبال پناهندگی هستند فریب می‌دهند.

به گزارش ایرنا، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه خواستار آتش بس فوری بشردوستانه در اوکراین شد تا امکان پیشرفت در مذاکرات جدی سیاسی فراهم شود.

دبیر کل سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران افزود که خواهان یک آتش بس فوری بشردوستانه هستم تا امکان پیشرفت در مذاکرات جدی سیاسی، با هدف دستیابی به توافق صلح بر اساس اصول منشور سازمان ملل فراهم شود.

گوترش اظهار کرد: از مارتین گریفیتس هماهنگ‌کننده بشردوستانه سازمان ملل در سراسر جهان خواسته‌ام که فوراً با طرف‌های درگیر، توافق‌ احتمالی برای آتش‌بس بشردوستانه در اوکراین را بررسی کند.

او اضافه کرد: از آغاز تهاجم روسیه در یک ماه پیش، این جنگ منجر به کشته شدن بیهوده هزاران نفر، آوارگی ۱۰ میلیون نفر عمدتاً زنان و کودکان، تخریب سیستماتیک زیرساخت‌های اساسی و افزایش سرسام آور قیمت مواد غذایی و انرژی در سراسر جهان شده است.

گوترش گفت من قویا از طرف‌های درگیر در این مناقشه و به طور کلی از جامعه بین المللی می‌خواهم که در همبستگی با مردم اوکراین و سراسر جهان با ما برای برقراری صلح همکاری کنند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه گذشته (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۵ اسفند نیز عملیاتی نظامی که آن را “عملیات ویژه” خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. درگیری‌ها در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن