پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۱

تلاش نوسازی مدارس جهت ارتقای سرانه فضای آموزشی شهرستان راسک

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در آیین کلنگ زنی مدرسه ۹ کلاسه در روستای نظرآباد شهرستان راسک گفت: در آستانه سالگرد شهادت معلم شهید جواد نوروزی هستیم و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید معظم، به پاس تلاش ها و زحمات این معلم گرانقدر در این منطقه، این مدرسه بنام ایشان نامگذاری خواهد شد.
مهندس میثم لک زایی اظهار داشت: زیر بنای این فضای آموزشی بالغ بر یک هزار مترمربع خواهد بود و با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت زدایی احداث می شود.
وی ادامه داد: سهم استان سیستان و بلوچستان از اعتبارات محرومیت زدایی افزایش یافته است و جای دارد از استاندار محترم، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و بویژه نمایندگان استانمان، تشکر و قدردانی نمایم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان افزود: از محل این ردیف، سه پروژه مدرسه ۹ کلاسه شهید جواد نوروزی، هنرستان شهر پارود با زیربنای ۱۶۰۰ مترمربع و مجتمع شبانه روزی شهر پیشین با زیربنای ۲ هزار مترمربع، برای شهرستان راسک پیش بینی شده است.
وی افزود: عملیات اجرایی پس از تحویل قطعی زمین، در یک ماه آینده آغاز خواهد شد.
مهندس لک زایی با بیان اینکه در ۵ سال گذشته ۴۶ پروژه با تعداد ۱۴۶ کلاس درس از محل منابع دولتی با مشارکت خیرین، نهادها و بنیادهای انقلابی ساخته و تحویل شده است، گفت: با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی و مراجعه بازماندگان از تحصیل، جهت بهبود سرانه فضای آموزشی در این شهرستان، در حال حاضر بیش از ۲۶ پروژه در قالب ۱۱۶ کلاس درس در شهرستان راسک در حال اجرا است که نشان از توجه ویژه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به مناطق کم برخوردار دارد.
گفتنی است آیین کلنگ زنی مدرسه ۹ کلاسه شهید نوروزی و مجتمع شبانه روزی شهر پیشین با حضور مهندس لک زایی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و دکتر درخشان نماینده مردم شریف شهرستان های ایرانشهر، دلگان، سرباز و راسک در مجلس شورای اسلامی و مسیولین محلی و معتمدین، برگزار شد.
۷۸۶
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.