پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۴

درمان فشار خون بالا در طب سنتی با عرقیات

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

*عرق شیرین بیان:

شیرین بیان یک گیاه بین المللی است که در اروپا ،آفریقا و برخی قسمت های آسیا میروید در ایران نیز شیرین بیان در نواحی استان فارس و یزد به ویژه در شهرهای مروست یزد و اقلید فارس یافت می شود عرق گرفته شده از شیرین بیان ماده ای موثر برای درمان فشار بالاست جالب است بدانید که برخی شرکت های داروساز از خود شیرین بیان و از عرق تولید شده از آن ، برای ساخت داروهای گیاهی کاهش دهنده فشار خون بالاستفاده می کنند عرق شیرین بیان البته خواص زیادی برای معده به ویژه زخم معده دارد. همچنین این عرق روشن کننده پوست نیز هست.

طریق مصرف شیرین بیان برای درمان فشار بالا:

بهتر است این عرق گیاهی به صورت روزانه یک لیوان مصرف شود. بهترین زمان مصرف نیز صبح ناشتا است البته برای تاثیرگذاری نیاز به زمان دارد.

*عرق بیدمشک:

برخی عرق بیدمشک را عرق مناسب برای درمان قطعی فشار خون بالا در طب سنتی می دانند به طور کلی این نوع عرق گیاهی برای سیستم قلب و عروق مناسب بوده و می تواند روی رگ های خونی اثرات مثبتی بگذارد .البته این عرق طبیعی برای آرامش نیز مناسب است که به صورت غیر مستقیم برای درمان فشار خون عصبی مفید خواهد بود. خواص دیگر این عرق گیاهی تقویت حافظه و درمان آلزایمر ، کاهش قند خون است.

*عرق دارچین:

عرق دارچنین نیز از جمله عرق های گیاهی مفید برای درمان خانگی فشار بالاست دارچین سراشار از فیبر و کلسیم مفید است که می تواند عوارض قلبی را کاهش داده و به تنظیم فشار خون کمک کند نکته مهم استفاده از عرق دارچین این است که این ماده برای تقویت کلیه فوق العاده عالی است که می تواند اثرات منفی قرص فشار خون روی کلیه را خنثی کند. با این حال بهتر است برای مصرف آن با متخصص طب سنتی مشورت کنید.

*عرق زیرقون:

گیاه زیرقون از جمله گیاهانی است که در آسیا و هم در اروپا می روید .خاصیت این گیاه روی کاهش فشار بالا به اثبات رسیده است با این حال استفاده از عرق زیرقون در طب سنتی بیشتر مورد تاکید است.

*عرق کاسنی:

عرق کاسنی اثرگذاری مستقیمی روی درمان فشارخون ندارد این عرق طبع سردی داشته و می تواند به کمک کاهش چربی و قندخون ،به صورت غیرمستقیم روی کاهش فشار بالا نیز اثربگذارد.

*عرق زیره سیاه:

وجود چند نوع آنزیم در عرق زیره سیاه کمک می کند تا این عرق گیاهی برای درمان بالا فشار مورد استفاده قراغر گیرد. البته خود زیره سیاه نیز اگر با غذاهای چرب مصرف شود اثر گذاری چربی روی فشار بالا را کمتر می کند.

*عرق هل:

یکی از عرق هایی که در طب سنتی جایگاه مناسبی دارد. عرق هل است این عرق هم به عنوان ماده ای موثر برای کاهش فشارخون مورد توجه طب سنتی است و هم به عنوان ماده ای که از عوارض داروهای شیمیایی بر کلیه کم می کند در نتیجه می توانید از این عرق برای درمان خانگی فشار خون بالا استفاده کنید.

*عرق سنبل الطیب:

ریشه های گیاه سنبل الطیب خاصیت درمانی داشته و موجب کاهش فشارخون و استرس شده ،ضمن اینکه ضدسرطان و مهم تر از همه آرامبخش است.

برای درمان فشار خون سنبل الطیب بخورید این گیاه سلامت قلب شما را تضمین می کند و باعث تنظیم فشار خون می شود عرق سنبل الطیب باعث افزایش انعطاف پذیری رگ های خونی شده و به این ترتیب ، جریان خون شما بهبود پیدا می کند و عضله قلب تقویت می شود.

منبع : مجلات سلامت

نویسنده :نرگس قاسمی پناه

گردآورنده : مه بی بی آهورانی

شهرستان ایرانشهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن