پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۵

۱۰ معتاد بهبود یافته توسط کارآفرین زاهدانی بکارگیری شدند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

 سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با همت یک کارآفرین در شهر زاهدان، ۱۰ نفر از معتادان بهبود یافته مشغول بکار شدند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، امید آرامش اظهارداشت: با تلاش اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان، زمینه اشتغال معتادان بهبود یافته بصورت جدی در دستور کار است و بر همین اساس در روزهای ابتدایی امسال، ۱۰ نفر از معتادان بهبود یافته توسط یک کارآفرین در شهرستان زاهدان بکارگیری شدند.
وی افزود: با توجه به نقش مهم اشتغالزایی در جلوگیری از بازگشت مجدد افراد به مصرف مواد، ایجاد فرصت های شغلی و همت کارآفرینان و کارفرمایان برای بکارگیری از معتادان بهبود یافته برای پیشگیری از بازگشت به چرخه اعتیاد این افراد بسیار کلیدی است.
سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه نباید معتادان بهبودیافته را به حال خود رها کنیم، گفت: برخی از این افراد مهارت‌هایی دارند که می‌توانند با استفاده از آن مشغول بکار شوند و لازم است کارگاه‌های تولیدی برای چنین افرادی راه‌اندازی شود.
وی اظهارداشت: دولت با ارائه تسهیلات و مشوق‌های لازم از راه‌اندازی چنین کارگاه‌هایی حمایت می‌کند و باید از مشارکت مردم، خیران و سازمان‌های مردم‌نهاد هم در این زمینه استفاده کنیم.
آرامش بیان کرد: سازمان بهزیستی نیز هم‌اینک مشوق‌هایی را برای کارفرمایان در صورت جذب و بکارگیری معتادان بهبود یافته در نظر گرفته است.

وی تاکید کرد: باید فرهنگ اجتماعی را در بخش‌های مختلف جامعه و خانواده برای پذیرش بهبود یافتگان ارتقا دهیم، چرا که همه در موضوع مسئولیت اجتماعی مسوول هستیم.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *