پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۵

۱۲ هزار تن کالا از بازارچه مرزی میلک صادر شده است

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: میزان صادرات از بازارچه مرزی میلک طی سال گذشته ۶۱۹ تن کالا بوده در حالیکه از ابتدای امسال تا ۱۱ فروردین ۱۲ هزار تن کالا صادر شده است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، مبین علی میر اظهارداشت: میزان صادرات از بازارچه مرزی میلک تا تاریخ ۱۱فروردین ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد رشد یک‌هزار و ۸۳۹ درصدی صادرات از این بازارچه مرزی هستیم.

وی افزود: صادرات کالا از بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان ۳۳درصد افزایش یافته است به طوری‌که صادرات ۲ و نیم میلیون تن کالا در سالجاری را پیش‌بینی می‌کنیم.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات از بازارچه‌های مرزی استان به رقم بی سابقه یک میلیون و ۶۷۹ هزار و ۹۶۷ تن رسیده که نسبت به سال ۹۹، ۳۳ درصد رشد داشته، این میزان صادرات از زمان تشکیل بازارچه‌ها بی‌سابقه بوده و در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ وقت حتی زمانی که تحریم نبودیم یا تعهدات ارزی هم وجود نداشت، به این رکورد نرسیدیم؛ تصریح کرد: برای سال جدید صادرات حداقل ۲ میلیون و۵۰۰ هزار تن کالا در برنامه است.

میر اظهارداشت: در زمینه واردات نیز سال گذشته از محل ارز حاصل از صادرات پیله وران حدود ۹۳ هزار و ۹۶۱ تن کالا وارد شده که نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد هفت هزار و ۲۰۶ درصدی را نشان می‌دهد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *