پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۵

استاندار: بیش‌از هزار روستا در سیستان و بلوچستان به شبکه آبرسانی متصل می‌شوند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

 استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تشکیل قرارگاه جهاد آبرسانی کشور، به یک‌هزار و ۷۵۱روستا در استان طی ۳۰ ماه آبرسانی می‌شود.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، حسین مدرس خیابانی در جلسه کمیته جهادی آبرسانی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بیش‌از هشت هزار روستا در سراسر کشور به شبکه آبرسانی متصل می‌شوند که یک‌هزار و ۷۵۱ روستا مربوط به این استان است.

وی افزود: عملیات آبرسانی به ۳۷روستا در حوزه سیستان آغاز شده و تاکنون هشت روستا از آب آشامیدنی برخوردار شده‌اند و تا پایان فروردین ماه امسال نیز به ۲۰روستای دیگر آبرسانی خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مقرر شده؛ آبرسانی به این روستاها طی ۳۰ ماه انجام شود که به طور متوسط روزانه به ۲روستا باید آبرسانی شود و در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع آب که اولویت اصلی استان به شمار می‌رود، کمیته دائمی جهاد آبرسانی هر ۲ هفته به ریاست استاندار و هر هفته به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در استان و در شهرستان ها به ریاست فرمانداران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح در سطح کشور توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و در استان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود، از حضور نیروهای مجموعه سپاه پاسداران در حوزه محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی تشکر کرد و خواستار معرفی نماینده از سوی این قرارگاه برای حضور در کمیته‌ی هر شهرستان شد.

مدرس خیابانی همچنین از فرمانداران سیستان و بلوچستان خواست اسامی روستاهای اولویت دار را به شرکت آب و فاضلاب استان اعلام تا مقدمات و نقشه اجرای طرح آبرسانی به آنها تمهید گردد.

وی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان را موظف کرد؛ لوله مورد نیاز این طرح را با اولویت از تولیدات داخل استان تهیه و ماشین‌آلات مورد نیاز اجرای طرح و تامین سوخت آنها را در دستور کار خود قرار دهند.
استاندار سیستان و بلوچستان با ذکر این مطلب که مردم ناظر اجرای این طرح هستند خاطرنشان کرد: در صورتی که هرگونه تعارض و آسیب به تاسیسات، ابنیه و معابر روستاها در حین اجرای این طرح پیش آید، بلافاصله جبران خواهد شد و مردم از این جهت نگرانی نداشته باشند.

وی در پایان بر هماهنگی بیشتر بین شرکت آب و فاضلاب استان، قرارگاه قدس به عنوان مجری طرح و استانداری تاکید کرد.

در ادامه این جلسه هر یک از مدیران و اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات خود جهت تسریع در اجرای این طرح پرداختند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن