پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۶

۲ موج گرمای دیگر تا پایان فروردین وارد کشور می‌شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

 رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: ۲ موج گرمای دیگر تا پایان فروردین‌ماه وارد کشور می‌شود، ضمن اینکه روند گرمای چهار روز گذشته از امروز متوقف می‌شود.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، «صادق ضیاییان» درباره شرایط دمایی هوا در فروردین امسال، افزود: روند کاهش دما از امروز شروع می‌شود که بیشتر برای نوار شمالی کشور محسوس است.

وی با اشاره به افزایش دمای هوا به ۳۰ درجه سانتی‌گراد در پایتخت در روز گذشته، بیان‌داشت: برای تهران نیز امروز خنک شدن دما تا ۲ درجه سانتی‌گراد نسبت به روز گذشته انتظار می‌رود.

ضیاییان با بیان اینکه روز گذشته برخی شهرها دمای ۴۰ درجه را تجربه کردند، گفت: گرمای چند روز اخیر به دلیل ورود یک سامانه کم فشار روی کشور بود و باعث شد هوای گرم به عرض‌های جنوبی هدایت شود، اما از امروز روند افزایشی دما در اغلب نقاط کشور متوقف می‌شود و در نقاط شمالی کشور شروع کاهش محسوس دما را انتطار داریم.

به گفته وی، امروز در تهران، اصفهان، یزد، شیراز، اصفهان، اهواز، کرمان و بجنورد دما تا ۲ درجه خنک خواهد شد و تا پایان هفته ادامه دارد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره وضعیت دمای هوا تا پایان فروردین خاطرنشان‌کرد: دمای هوا در فصل بهار افت و خیر شدیدی دارد، هم سرمای هوا وجود دارد و هم گرما اما کاهش دما را مجدد برای هفته آینده پیش بینی می کنیم.

وی اضافه‌کرد: تا اواسط هفته آینده انتظار داریم هوا خنک‌تر باشد، اما مجدد از اواخر هفته آینده روند افزایش دما آغاز خواهد شد.

به گفته ضیاییان، در هفته آخر فروردین نیز مجدد افزایش دما و سپس کاهش دما انتظار می‌رود.

وی اظهار داشت: تغییرات هوا در فصل بهار به شدت زیاد است و پیش بینی را کمی سخت می‌کند اما انتظار حداقل دو موج گرمایی دیگر را در کشور تا پایان فروردین داریم.

به گزارش ایرنا، روز دوشنبه (۱۵ فروردین) تهران با ثبت دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد به بالاترین دمای ثبت شده خود در نیمه فروردین ۵۰ سال گذشته دست یافت.

روز یکشنبه (۱۴ فروردین) هم رکورد دمای ثبت شده این مقطع زمانی در ایستگاه مهرآباد تهران شکسته شده بود و دمای مهرآباد به ۲۹.۱ درجه سانتی‌گراد رسید. در ایستگاه ورامین هم روز یکشنبه با ثبت دمای ۳۲.۴ درجه سانتی‌گراد رکورد دمایی کم نظیری برای این مقطع زمانی ایجاد شد.

دیروز علاوه بر تهران نیمی از استان های کشور دمایی بالاتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد داشتند.

اصفهان، شیراز، یزد، کرمان، زاهدان، اهواز، ایلام، بجنورد، بیرجند، قم، سمنان، مشهد، گرگان و ساری جزو مهمترین مراکزی هستند که دمایدیروز آنها به بیش از ۳۰ درجه سانتی‌گراد رسید.

موج گرمای شدیدی که در سه روز گذشته بخش وسیعی از کشور را فرا گرفت، موجب تسریع آب شدن ذخایر برف در ارتفاعات و تبخیر سریع آب در مخازن سدهای کشور شد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن