پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۱۷

ایران همواره از همکاری‌های منطقه‌ای برای گسترش روابط در حوزه دریای خزر استقبال می‌کند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از همکاری های منطقه ای و نشست های کاری مشترک برای گسترش روابط بیشتر و به خصوص در حوزه دریای خزر استقبال می کند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، رشید مردوف وزیر خارجه ترکمنستان سه شنبه شب در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشور، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، در مورد برخی مسائل دوجانبه و بین المللی مورد اهتمام مشترک و بخصوص افزایش همکاری ها میان کشورهای حوزه دریای خزر گفت وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان به پیشرفت های صورت گرفته در سطح کارشناسی در جهت آماده سازی پیش نویس های همکاری در حوزه دریای خزر، همکاری در عرصه های علمی، عملیات جستجو و نجات، همکاری ها در چارچوب مبارزه با گسترش مواد مخدر در دریای خزر و همچنین تعمیق همکاری ها میان کشورهای حوزه این دریا اشاره نموده و نشست مشترکی میان وزرای امور خارجه پنج کشور حوزه دریای خزر برای گسترش همکاری های چندجانبه و فراهم آوردن نشست مشترکی در سطح سران این کشورها را پیشنهاد کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به تداوم توسعه روابط دوستانه و رو به پیشرفت دو کشور، بر نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران نسبت به گسترش این روابط در تمامی زمینه ها و بخصوص افزایش همکاری ها میان کشورهای حوزه دریای خزر تاکید کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از همکاری های منطقه ای و نشست های کاری مشترک برای گسترش روابط بیشتر و به خصوص در حوزه دریای خزر استقبال می کند.

امیر عبداللهیان همچنین ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به همتای ترکمنستانی خود، آرزوی نزول رحمات و برکات این ماه برای دولت و ملت ترکمنستان را مسالت کرد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *