پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۰

وزارت بهداشت: بهتر بود فردا مدارس غیرحضوری و ادارات دورکار می‌شدند/ مردم مراقب باشند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: اگر مدارس فردا به صورت مجازی فعالیت می‌کردند و ادارات دورکار می‌شدند زودتر به شرایط بهتر می‌رسیدیم. حالا که تصمیم جمعی مبنی بر باز بودن است، ما هم احترام می‌گذاریم و تأکید می‌کنیم مردم مراقب خود باشند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، محسن فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره آلودگی شدید هوا در شهرهای مختلف کشور به ویژه تهران گفت:  بار اصلی‌ حوادث اینچنینی روی سلامت جدی هست و ما اولویت را همیشه سلامت می‌دانیم.

وی ادامه داد: به همین علت نظر ما این بود که اگر مدارس فردا به صورت مجازی فعالیت می‌کردند و ادارات دورکار می‌شدند زودتر به شرایط بهتر می‌رسیدیم. حالا که تصمیم جمعی مبنی بر باز بودن است، ما هم احترام می‌گذاریم و تأکید می‌کنیم مردم مراقب خودشان باشند.

فرهادی گفت: ایستگاه‌های اورژانس و همچنین بیمارستان‌ها در آماده‌باش کامل هستند. امیدواریم بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان، بانوان باردار و کودکان و به طور کلی کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: آموزش و پرورش هم فردا از برناه‌های ورزشی و برنامه‌هایی که در محیط باز برگزار می‌شود، خودداری کنند. خوشبختانه به دلیل استفاده از ماسک، شرایط بهتر است و مردم باید مراقب تغذیه هم باشند.

وی افزود: متأسفانه در چنین مواقعی آمار ورود به بیمارستان‌ها اقفزایش می‌یابد و در مواقعی حدود ۴ برابر مراجعه به اوراژنس‌های بیمارستانی و ایستگاه‌های سیار افزایش می‌یابد. این بدیهی و یک حقیقیت علمی است که وقتی هوا به چنین شرایطی می‌رسد عزیزانی که بیماری زمینه‌ای و تنفسی دارند، جزو خط مقدمی هستند که آسیب می‌بینند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن