پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۲

کارمندان دارای اعتماد به نفس

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

– با ارزیابی مستمر مهارت ها و استعدادهایشان به کارفرمایان خود امید می‌دهند که از همه توان خود استفاده کنند و از حقوق خود در راستای ابراز توانایی هایشان

دفاع می‌کنند و نمی‌گذارند که مهارت ها و تلاش‌های آنها نادیده گرفته شود.

– رضایت شغلی دارند و به دیگران نشان می‌دهند که از کار خسته نمی‌شوند و کار غیر ممکن برای آنها وجود ندارد. همیشه از تجربیاتشان در جهت پیشنهاد شیوه های جالب تر و مفید تر شغلی بهره می گیرند.

– به هنگام کار به رفاه و سلامتی خود توجه دارند و تحت شرایطی که برای آنها زیان بار باشد، کار نمی‌کنند. – نسبت به آستانه تحمل خود در شغل آگاهی دارند و حاضرند در این مورد بحث کنند. بنابراین با شناخت ظرفیت کاری خود نمی گذارند زیر فشار کار خرد شوند.

– برای انجام بهتر و مؤثرتر کار خود انتظار دارند که از اطلاعات و آموزش و منابع کافی بهره مند شوند و همیشه به دنبال افزایش اطلاعات شغلی خود هستند.

– عقیده دارند که در زمینه های شغلی عدالت باید در مورد همه افراد رعایت شود و با مظاهر بی عدالتی در کار مبارزه می‌کنند.

– آماده اند که در روش های کاری خود تغییر و تحول لازم را پدید آورند، به شرط آنکه روشهای جدید آزمایش شده و امتحان خود را پس داده باشند.

– از کار نمی ترسند، شرمنده نمی شوند و موفقند اما از طرف دیگر آمادگی دارند تا از موقعیت و مقام خود برای کسب موقعیت ها و پاداش های بیشتر بگذرند.

– از محدودیت های خود آگاه بوده و علاقه مندند که مهارت های جدیدی را یاد بگیرند. انتقادهای سودمند را می پذیرند و خود را از رفتارهای تحقیرآمیز مصون نگاه می دارند.

– برای کار کردن تحت نظر افراد مافوق خود آمادگی دارند اما همیشه این حق را برای خود قائلند که مخالفت خود را با نحوه اداره کردن آنها ابراز کنند. همچنین آمادگی دارند تا مطابق قوانین موجود کار کنند مگر این که حقوق اساسی آنها مورد

سوءاستفاده جدی قرار گرفته باشد. – دانش و مهارت هایشان را با افراد دیگر در میان می گذارند و از این که آنها هم این دانش را فرابگیرند، احساس ترس و ناراحتی نمیکنند.

– با همکاران خود روابط شغلی مناسبی دارند و به عنوان عضوی از اعضای گروه قادر به همکاری هستند. – انتظار دارند که در زندگی شخصی هرگاه علاقه داشتند با خودشان تنها باشند، با احترام با آنها رفتار شود و هرگاه از فشارهای زندگی خارج از محیط کاری صحبت کردند، مورد حمایت قرار گرفته و درک شوند.

 

منبع: کتاب اعتماد به نفس برتر(گام های ساده برای کسب اعتماد بنفس)، نویسنده: گیل لیندن فیلد، مترجمان: حمید اصغری پور، نگار اصغری پور، ص ۱۵۸، ۱۵۹

تنظیم: ایرندگانی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *