پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۳

نحوه دریافت نتیجه آزمون دکتری ۱۴۰۱/ داوطلبان دانشگاه آزاد چگونه انتخاب رشته کنند؟

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

کارنامه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری«Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۱ فردا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود و داوطلبان مجاز تا ۲۸ فروردین ماه برای انتخاب رشته مهلت دارند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از خبرگزاری فارس، داوطلبان آزمون دوره دکتری«Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۴۰۱ فردا چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای دریافت کارنامه اولیه خود اقدام کنند.

* نحوه دریافت کارنامه و انتخاب رشته

داوطلبان ابتدا باید از اینجا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شود.

سپس با وارد کردن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین شماره شناسنامه و سال تولد کارنامه خود را مشاهده کنند.

پس از مشاهده کارنامه، اگر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند باید در روز پنج‌شنبه ۲۵ فروردین ماه برای انتخاب رشته اقدام کنند، داوطلبان تا یکشنبه ۲۸ فروردین ماه برای انتخاب رشته مهلت دارند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه‌های مربوطه را به خوبی مطالعه کرده و سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه‌شان را از میان کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی خود انتخاب کرده و به ترتیب اولویت علاقه رشته‌ها را مرتب کنند.

پس از آن باید کدرشته‌محل‌های انتخابی خود را (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در سایت سازمان سنجش ثبت کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

* داوطلبان دانشگاه آزاد چه کنند؟

داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند پس از دریافت کارنامه، درصورتی که مجاز به انتخاب رشته شدند باید به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی www.azmoon.org مراجعه کرده و براساس اطلاعیه‌های منتشر شده در این سایت برای انتخاب رشته اقدام کنند.

همچنین داوطلبان علاقمند به انتخاب هر یک از کد رشته‌های امتحانی مربوط به دانشگاه‌های امام صادق(ع)، جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه شده‌اند، نیز در صورت تمایل و دارابودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه، میتوانند کد رشته محل‌های مربوط به دوره‌های روزانه همین دانشگاه‌ها را انتخاب کنند.

این داوطلبان در سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منحصراً مجاز به انتخاب رشته از دوره‌های مجاز و براساس رشته امتحانی خود هستند.

 اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …) در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *