پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۴

راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه در سیستان و بلوچستان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه این استان در سال جاری خبر داد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از خبرگزاری فارس، پوریا یاسینی رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان با زهرا ابراهیمی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان دیدار کرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان در این دیدار اظهار کرد: اجرای فرآیند توانمندسازی همه جانبه زنان سیستان و بلوچستان رویکرد مهم دفتر امور بانوان و خانواده استانداری است.

زهرا ابراهیمی در این نشست که با هدف گسترش همکاری ها و استفاده از ظرفیت منحصر بفرد بسیج رسانه  در جهت معرفی قابلیت های بانوان  در حوزه های متنوع و شرح خدمات نظام به زنان استان، برگزار  شد افزود: امور بانوان در تلاش است بر اساس شعار سال که که بر اهمیت مسأله اشتغالزایی تاکید می کند زمینه توانمندسازی همه جانبه و تحول در نگرش به جامعه زنان را فراهم کند.

این مسئول ضمن اشاره به برخی از اقدامات دفتر نظیر راه اندازی نخستین کارگروه امداد و نجات ویژه بانوان،احیای دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری،ارایه تسهیلات اشتغالزایی و افتتاح کارگاه های اشتغال زایی برای بانوان خاطرنشان کرد: بر اساس تاکید استاندار سیستان و بلوچستان، احیای ظرفیت های مازاد دستگاه ها برای توسعه اشتغالزایی و فعالیت های ورزشی در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: افتتاح سوله ورزشی شهیده مطهره نارویی در بزمان و سوله‌های اشتغال زایی در بمپور با بهره گیری از ظرفیت های مازاد، انجام شده است.

ابراهیمی افزود: تعامل با رسانه ها و ایجاد شبکه ای از رسانه های پرتلاش و علاقه مند به مسایل زنان دغدغه مهم  دفتر است و در این راستا آماده هر گونه همکاری با بسیج رسانه استان هستیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار از راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه در سال جاری خبر داد.

پوریا یاسینی گفت: این کمیته با هدف  توانمندی سازی بانوان رسانه‌ای تشکیل شده و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقا سواد رسانه ای بانون از جمله اقدامات است.

وی افزود: با همکاری معاونت بانوان استانداری مقرر شده کلاس‌های آموزشی دیگر نیز برگزار و با فراهم کردن شرایط برخورداری از تسهیلات  کم بهره بیش از پیش بانوان رسانه ای را حمایت کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان بیان کرد:  امروزه نقش زنان در جامعه نسبت به گذشته بسیار پررنگ تر شده اما این بدان معنا نیست که از حداکثر ظرفیت های علمی، تجربی و کاری بانوان به خوبی استفاده شده باشد به طوریکه  شمار بالای بیکاران تحصیلکرده بانو  گویای این واقعیت است.

وی گفت: تلاش میشود ازطریق افزایش توانمندی بانوان در زمینه های مختلف، فرصت ایجاد اشتغال پایدار را نیز فراهم کنیم.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *