پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۸

اعتماد به نفس غیر منطقی از کجا نشأت می گیرد؟

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

تشویق افراد برای افزایش اعتماد به نفس خود به یک امری عادی تبدیل می شود زیرا فرض براین است که اکثر مردم به آن نیاز بیش‌تری دارند. با این حال، چیزی در طرف دیگر تداوم اعتماد وجود دارد و آن به اصطلاح اعتماد غیر منطقی است.

همه چیز درباره اعتماد به نفس غیر منطقی

اعتماد به نفس غیر منطقی نوعی اعتماد به نفس است که باعث می شود افراد دست به کارهای خطرناک بزنند.
هم‌چینن این حالت ترجیحی برای کسانی است که طبق اصل تقلبی کار می کنند تا شما آن را بسازید. اگرچه بسیاری از افراد که در مورد توانایی های خود غیر منطقی هستند به طرز بدی شکست می خورند، این نگرش واقعا گاهی اوقات جواب می دهد.

چه چیزی شما را این‌گونه که هستید می سازد؟

وقتی مطمئن هستید که در کاری موفق خواهید شد، به احتمال زیاد در آن جهت کار خواهید کرد. هم اعتماد به نفس و هم اعتماد به نفس بیش از حد می توانند انگیزه و عزت نفس شما را افزایش دهند.
اعتماد به نفس غیر منطقی با پدیده های روان‌شناختی مانند برتری توهمی و اثر دانینگ کروگر مرتبط است. این با ریسک پذیری سالم متفاوت است، جایی که مردم از محدودیت ها و خطرات احتمالی خود آگاه هستند.

کسانی که اعتماد به نفس غیر منطقی دارند معتقدند که همه چیزهایی را که باید در مورد موضوع مورد نظر بدانند می دانند، و به توانایی های خود برای مدیریت این موقعیت اطمینان دارند، حتی زمانی که بدون تردید مهارت ، تجربه و گاهی اوقات هوش برای انجام این کار ندارند.

در یکی از آزمایشگاه هایی که پروفسور دانینگ و شاگردان جاستین کروگر راه اندازی کردند، دانش آموزانی که عملکرد تحصیلی خود را بیش از حد تخمین زدند، کمترین امتیاز را داشتند. در دنیای شرکتی، افراد غیرمنطقی با اعتماد به نفس نتایج متفاوتی دریافت می کنند. از یک طرف آنها اغلب می توانند درها را باز کنند و حتی ممکن است از نردبان بالا بروند.

از آنجا که به نظر می رسد آنها می دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند، دیگران ممکن است شروع به تکیه بر آنها کنند، آنها را مسئول قرار دهند و به منابع خود اعتماد کنند.
با این حال، به دلیل ناتوانی در ارزیابی دقیق وضعیت، گاهی اوقات ممکن است پروژه هایی را که روی آن کار می کنند به خطر بیاندازند یا پول سرمایه گذاری را هدر دهند.
گرایش دیگر این است که کار آفرین شوند. از این گذشته، شما می توانید صلاحیت را فقط برای مدت کوتاهی جعل کنید. وقتی دیگران متوجه می شوند که جعلی ها آنقدرها که قبلا فکر می کردند صلاحیت ندارد، وقت آن است که شرکت را تغییر دهند.
نتایج اعتماد به نفس غیرمنطقی در دنیای کسب و کار متفاوت است.

خوش بین غیر واقعی

افرادی که خوش ‌بینی غیرواقعی یا تعصب خوش‌بینی دارند، تمایل دارند این باور را داشته باشند که بعید است رویدادهای منفی را تجربه کنند، چه مربوط به زندگی شخصی یا حرفه‌ای ‌شان باشد. در نتیجه، ممکن است خود و اطرافیانشان را در موقعیت هایی قرار دهند که خطرات بیشتری را شامل می شود.

منحصر به فرد بودن کاذب

معمولا افراد با اعتماد به نفس بیش از حد تصور می کنند که صفات و ویژگی های شخصیتی انها منحصر به فرد است در حالی که واقعیت چنین نیست. آنها بر این باورند که چیزهایی که برای دیگران چالش برانگیز است، به لطف ویژگی های منحصر به فردی که ظاهرا دارند، برای آنها آسان است.

توهم کنترل

برنامه ریزی های افراد غیر منطقی عمدتا به شکست ختم می شود افراد با اعتماد به نفس بیش از حد تمایل دارند طوری رفتار کنند که گویی کنترل بیشتری نسبت به آنچه دارند، دارند. این حس کاذب کنترل یکی از دلایلی است که برنامه ریزی آنها اغلب با شکست مواجه می شود.

تکنیک هایی در بدن که اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد

اعتماد به نفس یکی از کلید‌های موفقیت در زندگی کاری و حرفه‌ای به حساب می‌آید. افرادی که اعتماد بالایی به توانایی‌های خود دارند در جامعه، محیط کاری یا…

مغالطه برنامه ریزی

مبتلایان به اعتماد به نفس غیرمنطقی نسبت به اتلاف وقت تمایل دارند. افراد مبتلا به سندرم اعتماد به نفس غیر منطقی تمایل دارند زمان مورد نیاز خود را برای انجام وظایف خود دست کم بگیرند.

منبع:مجله دلگرم

تهیه و تنظیم:نازیلا چاکرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن