پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۸

ورود صندوق رفاه دانشجویان به ساخت خوابگاه‌های متأهلی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: صندوق رفاه دانشجویان به منظور احداث خوابگاه‌های متأهلی و رفع دغدغه‌های دانشجویان متأهل، مأمور ساخت این خوابگاه‌ها شد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، کمبود خوابگاه های متأهلی در مقایسه با تعداد چشمگیر خوابگاه های مجردی، یکی از دغدغه های اصلی دانشگاه ها، دانشجویان متأهل غیربومی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. دغدغه ای که در گذر سال ها نه تنها راهکاری برای آن در نظر گرفته نشده بود، بلکه در دوره ای، ساخت این خوابگاه ها متوقف شد.

در این سال ها با توجه به افزایش تعداد دانشجویان نیازمند خوابگاه متأهلی و سیاست های کلی نظام در زمینه تشویق ازدواج و فرزندآوری، پای احداث خوابگاه های متأهلی به مجلس شورای اسلامی باز شد.

بر این اساس، ۱۰ درصد از بودجه دانشگاه ها باید به خوابگاه های متأهلی اختصاص پیدا کند.

یکی دیگر از دلایل ساخته نشدن خوابگاه های متأهلی این بود که دانشگاه ها موظف به ساخت این خوابگاه ها بودند که با بودجه های مصوب امکان ساخت این ساختمان ها را نداشتند، چرا که متراژ و شرایط ساخت خوابگاه های متأهلی چندین برابر خوابگاه های مجردی است، اما از این به بعد مقرر شده است صندوق رفاه دانشجویان نسبت به احداث خوابگاه های متأهلی اقدام کند.

در این باره، صمد حاج جباری، معاون امور دانشجویان صندوق رفاه وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، اظهار داشت: برنامه صندوق رفاه دانشجویان، افزایش تعداد خوابگاه های متأهلی است و طرح ساخت این خوابگاه ها در دستور کار صندوق است. برای ساخت خوابگاه های متأهلی به شکل جهادی پیگیری می کنیم که این کمبود را در اولین  فرصت با شرایط بهتر برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه متولی ساخت خوابگاه های متأهلی صندوق رفاه دانشجویان نبوده، خاطرنشان کرد: صندوق رفاه از امسال مأمور ساخت خوابگاه های متأهلی شد و به همین منظور ساخت ۴۷ هزار خوابگاه متأهلی در دستور کار قرار دارد؛ در حالی که در گذشته این مسئولیت بر عهده دانشگاه ها بود.

حاج جباری همچنین درباره ارایه خوابگاه استیجاری به دانشگاه های فاقد ملکی، گفت: صندوق رفاه دانشجویان بر اساس مکاتباتی که با دانشگاه های فاقد خوابگاه ملکی داشت، به آنها خوابگاه استیجاری اختصاص داد. از اول سال ۱۴۰۰ پیگیر اختصاص این خوابگاه ها به دانشگاه ها بودیم و درخواست ها با فوریت بررسی شده است.

وی افزود: تعداد دانشگاه های فاقد خوابگاه های ملکی زیاد نبوده و به اندازه دانشگاه های دولتی نیست. تاکنون ۱۵ مورد درخواست دریافت خوابگاه استیجاری به صندوق رفاه واصل و از سوی این صندوق پاسخ داده شده که امید است نسبت به استقرار دانشجویان اقدام کرده باشند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن