پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۹

اهمیت صرف صبحانه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

تغذیه صحیح در قدرت یادگیری کودکان موثر است و نخوردن صبحانه می‌تواند اثرات منفی بر یادگیری آنها داشته باشد. اگر مدت زمان ناشتایی و گرسنه ماندن طولانی شود، نگهداری قند خون در صورتی که مغز قادر به فعالیت طبیعی خود باشد دشوارتر شده و یادگیری و تمرکز حواس مختل می‌شود. افزایش نسبی قند خون موجب بهبود عملکرد مغز و یادگیری کودکان مدرسه‌ای می شود ‌.

برای اینکه کودکان سنین مدرسه اشتهای کافی برای خوردن صبحانه داشته باشند بای شام را در ابتدای شب صرف کنند و شب‌ها در ساعت معینی بخوابند تا صبح بتواند زودتر بیدار شده و وقت کافی برای خوردن صبحانه داشته باشند.

والدین خوب باید سحرخیزی، ورزش و نرمش صبحگاهی و خوردن صبحانه در محیط گرم خانواده را تشویق نمایند. غذایی مثل فرنی (آرد برنج یا آرد گندم با شیر و شکر)،شیر برنج ،حلیم و عدسی اغلب مورد علاقه کودکان این سنین هستند و از  ارزش غذایی بالایی نیز برخوردارند. این غذاها را می توان در وعده صبحانه به کودکان داد غذاهایی از قبیل نان و پنیر و گردو ،نان وتخم مرغ و کره،نانو کره و مربا یا نان و کره و خرما همراه با یک لیوان شیر یک صبحانه سالم و مغذی برای کودکان سنین مدرسه به شمار می‌روند .یکی از دلایل نخوردن صبحانه در دانش آموزان تکراری و یکنواخت بودن آن است .تنوع در صبحانه دانش آموزان را به خوردن صبحانه تشویق می کند.

کتاب تغذیه ی سالم ازدکتر محمد کیاسالار و همکاران

فرستنده: فریبا نارویی از زهک

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن