پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۹

رمضان بهار قرآن

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از ایرانشهر؛ همزمان با ماه ضیافت مهربانی، ماه نزول قرآن و ماه بخشش گناهان محفل انس با قرآن کریم در بین بانوان روزه دار  روستای کلنیک تاج محمدخانی شهرستان ایرانشهر برگزار شد .

مدیر حوزه عایشه صدیقه (س) در ابتدا گفت: رابطه ویژه ای میان قرآن و ماه رمضان وجود دارد؛ یعنی همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت و انسان، شادابی خاص و حیاتی دوباره پیدا می کند، رمضان نیز بهار قرآن است.

سکینه ناروییبا بیان اینکه دوستداران قرآن در این ماه بیش از پیش به قرآن نزدیک می شوند، عنوان نمود: مردم با خواندن، یادگیری و فهمیدن معارف قرآن، به دل هایشان حیات معنوی مجدد می‌بخشند .

وی در ادامه افزود: ماه رمضان فرصتی مناسب برای نزدیک شدن به خداوند متعال و طلب آمرزش و مغفرت است در این ماه همه بندگان باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند، تلاوت قرآن کریم در این ماه بسیار توصیه شده است و بر ما واجب است تا با بهره گیری و الگو برداری از قرآن و از دریچه عقل، علم، یقین و خویشتن داری در برابر هوس های شیطانی، رشد و کمال انسانی و اخلاقی را در خود تقویت کنیم که در صورت لانه کردن شیطان در دل ما از توفیق کلام حق و قرآن کریم محروم خواهیم شد.

نارویی خاطر نشان کرد : شناخت و انس با قرآن برای هر فرد مسلمان مخصوصاً نسل جوان که با اندیشه‌های نو سر و کار دارد، یک امر حیاتی و ضروری است، قرآن کتابی است که سرچشمه همه علوم اسلامی، منبع اصلی ایمان و فرهنگ است.

گفتنی است این محفل نورانی، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در الگوگیری از سیره فاطمی و مکتب سلیمانی، با حضور دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار شد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.