پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۲۹

ماهواره جاسوسی آمریکا به فضا پرتاب شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

شرکت خصوصی هوافضای اسپیس ایکس با موفقیت یک ماهواره جاسوسی دیگر ایالات متحده را به مدار زمین پرتاب کرد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، شرکت خصوصی هوافضای اسپیس ایکس با موفقیت یک ماهواره جاسوسی دیگر ایالات متحده را به مدار زمین پرتاب کرد. در این مأموریت از موشک استفاده شده فالکون ۹ برای حمل این محموله به فضا بهره گرفته شده است.

این مأموریت که روز یکشنبه از پایگاه فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا صورت گرفت، نخستین بار محسوب می شود که یک ماهواره اداره اکتشافات ملی ایالات متحده (NRO) با یک موشک دست دوم به مدار فرستاده می شود. از فالکون ۹ برای پرتاب ماهواره ای دیگر در ماه بهمن استفاده شده بود.

پیش از این در بهمن ماه گذشته اسپیس ایکس یک ماهواره جاسوسی و محرمانه آمریکایی را به فضا پرتاب کرد و پرتابگر خود را به زمین نشانده بود.

سرهنگ چاد دیویس، مدیر دفتر پرتاب فضایی نرو گفت: «همه پرتاب‌ها هیجان‌انگیز هستند، اما این پرتاب، نخستین استفاده مجدد ما از یک پرتابگر است.»

شرکت اسپیس ایکس که توسط میلیاردر آمریکایی، ایلان ماسک تأسیس شده، برای نخستین بار اقدام به استفاده مجدد از موشک در سال ۲۰۱۷ کرده بود.

بنا به گزارش راشا تودی، اداره اکتشافات ملی ایالات متحده قصد دارد در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۲ محموله مشابه را در مدار زمین قرار دهد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *