پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۱-۳۰

پدری با ۱۰۰۰ فرزند!

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از خبرگزاری فارس – محمد تاجیک، روح و روانت آرام می‌گیرد وقتی کلام محبت آمیزت دل گرفته و مغموم بی سرپرستی را التیام بخشیده و آرامبخش زندگی متلاطمش می‌شوی.

دستان مردان خدایی و مهربان در همه جا هست؛ آنانکه فقط دست‌گیری کردن از نیازمندان و هم نوعان، آرامشان می‌کند و انگار زاده شدند تا دستی گیرند و جسم و روحی را زنده کنند!

امروز از مردی می‌گوییم که مهربانی و شفقت در ذات اوست و آنچنان با جسم و جانش خو گرفته که بدون محبت ورزیدن به دیگران روزش به شب ختم نمی‌شود.

همه چیز از یک تلفن شروع شد.جوان بلند بالای آذری با آنکه تنها ۳۲ بهار را گذرانده اما امروز در قامت یک جوان خیرّ با تمام وجود، دستگیر کودکان و ایتامی شده که جز خداوند مهربان هیچ حامی و سرپناهی ندارند.

همان جوان نوع دوستی که خیلی سریع مسیر مهرورزی و محبت به همنوع، تمام وجودش را در برگرفته و دغدغه کمک به کودکان و ایتام با او همدم و همزاد است!

آقا «محمد آزادی»داستان امروز ما از سال ۹۶ روایت می‌کند؛ همان سالی که سر آغاز حمایتگری و کمک به همنوعان شد.

از روزی که با توضیحات یک از اقوامش که در کمیته امداد تبریز مشغول به کار بود پایش به جامعه خیران و نیکوکاران بازشد.

ابتدا سرپرستی یک کودک را بر عهده گرفت اما انگار مزه بسیار شیرین کمک به نیازمندان و تکریم ایتام بی‌اندازه، کامش را شیرین کرد؛ به طوری که در سال ۹۷ به ۱۰ فرزند افزایش داد.

بعد با دیدن برکات در زندگی خیلی زود به ۱۰۰ کودک رساند و در سال ۹۹ به ۵۰۰ فرزند و در ماه رمضان سال گذشته به ۱۰۰۰ فرزند رساند.

خیر رسانی و مهربانی او به اینجا ختم نمی‌شود؛ بلکه این اقدام خدا پسندانه شعله ور شده و دامنه آن گسترده تر شده است؛ تا آنجا که تاکنون برای ۶۰۰۰ فرزند بی سرپرست هم حامی پیدا کرده است.

آقای آزادی یک مهندس رایانه و فعال در خرید و فروش خودرو است. در خانواده مذهبی پرورش یافته و از همان عنفوان کودکی خانواده خود را همراه و کمک رسان نیازمندان دیده بود.همین فرهنگ ارزشمند کمک به دیگران با خلق و خوی او نیز پیوندی عمیق خورده و به یک عادت نیک تبدیل شده است.

آزادی به حال خوش و با نشاط خود در هنگام کمک کردن به ایتام و بی سرپرستان اشاره می‌کند و می‌گوید:به اندازه توان خودم کار کوچکی انجام می‌دهم. خدا را شکر! بنده در طول زندگی مشکل مالی نداشتم؛پدر دو پسر هستم.

جرقه کار از کجا؟

یکی از آشنایانم در کمیته امداد تبریز هستند و با این طرح آشنایم کرد.وی موقعیت این کودکان را برایم توضیح داد و اینکه چطور زندگی می‌کنند و روز می‌گذرانند. من نیز نتوانستم این وضعیت را تحمل کنم و یک کار کوچکی انجام دادم.

آقای آزادی به برکات فراوان این نوعدوستی و انفاق اشاره می‌کندو می‌افزاید: از زمانی که قدم در این مسیر گذاشته‌ام پشت سر هم خدا رزق و روزی‌ام را افزایش داد و روزی و درآمدم را زیاد کرد. امسال نیز قصد دارم این تعداد را باز افزایش بدهم.

کمیته امداد چند بار از بنده خواست حضوری این کودکان را ببینم اما به خاطر اینکه عزت آنها حفظ شود از مراجعه حضوری و مواجهه با آنها خودداری کردم.

از زمانی که قدم در این مسیر گذاشته‌ام پشت سر هم خدا رزق و روزی‌ام را افزایش داد و روزی و درآمدم را زیاد کرده است

واریز ماهانه ۱۰ میلیون تومان به حساب کودکان نیازمند

ماهانه مبلغ ۱۰ میلیون تومان به حساب این تعداد کودک واریزم می‌کنم.همچنین برای سالروز تولد این تعداد بچه‌ها، ۵۰ هزار تومان کادویی می‌خرم. این کودکان از مناطق محروم کل استان آذربایجان شرقی هستند و بنده اصلا تاکنون هیچ کدام از این کودکان را ندیده‌ام.

البته اطلاعات شخصی اینها و محل زندگی شان در اختیارم هست اما به خاطر حفظ عزت آنها نمی‌خواهم با دیدنم  شرمنده و ناراحت شوند.

از این جوان خیر تبریزی می‌پرسم این دستگیری از نیازمندان چه تاثیراتی در زندگی تان داشته است که اضافه می‌کند:همین شور و نشاطی که در زندگی دارم و صحت و سلامتی موجود،  باعثش دعای این کودکان است.

اگر دستی بگیری، دستت را خواهند گرفت

هنگام کمک خودم سبک بال و خوشحال می‌شوم که به همنوع کمک می‌کنم.باید بدانیم اگر از یک دست بدهی از همان دست پس می‌گیری. خدا را شکر!در زندگی تاکنون گیر نکردم. اثرات دعای این بچه‌ها در کارهای شخصی و زندگیم وجود دارد.

از آقای آزادی می‌پرسم که آیا دو فرزند و خانواده شما از این موضوع با خبر هستند؟،جواب می‌دهد:بله،خیلی هم استقبال کردند و خوشحال می‌شوند. چون فرزندانم کوچک هستند وقتی اسباب بازی می‌خرم، می‌گویند برای بچه‌ها هم خریدی؟ آنها با این کارها هم یاد می‌گیرند که به دیگران کمک کنند.

بنده نیتم را برای کمک به این بی سرپرستان گذاشتم. خدا عنایت کرده و پول و سرمایه به بنده داده؛ این هم امانت است و چه خوب است در راه کمک به نیازمندان خرج شود.

جشن تولد ۱۰۰۰ کودک

به خصوص فرزندان اکرام که توان هیچ چیزی در سرنوشت خودشان ندارد. در سال کمک‌های زیادی می‌کنم. در ماه رمضان و محرم نذری درست کرده و بین این کودکان پخش می‌کنیم. البته جشن تولد این ۱۰۰۰ کودک جداست.

یعنی همه کارهای خیری که انجام می‌دهم در راه کمک به این ۱۰۰۰ فرزند است. برنامه دارم تا امسال این تعداد را به ۲۰۰۰ کودک افزایش بدهم.

پیدا کردن حامی برای ۶ هزار کودک

ساعتی از زمان کارم را به پیدا کردن حامی برای کودکان نیازمند و بی سپرست اختصاص می‌دهم و تاکنون ۶ هزار حامی نیز برای این کودکان از دوستان، اقوام و آشنایان پیدا کردم و قصد دارم تا  این تعداد را به ۱۰ هزار کودک افزایش دهیم و قصد دارم سال آینده ۲۰۰۰ کودک را سرپرستی کنم.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن