پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۲-۰۷

بازارهای آمریکا سقوط کرد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

شاخص‌های بورس آمریکا و آسیا روز سه‌شنبه را با نوساناتی چشمگیر به پایان رساندند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، در پایان معاملات روز سه‌شنبه در آمریکا، شاخص داو جونز ۸۱۰ واحد یا ۲.۴ درصد سقوط کرد.
شاخص نزدک نیز که بیانگر تحولات در حوزه فناوری است، حدود ۴ درصد سقوط کرد. این شاخص اکنون ۲۲ درصد از بالاترین سطح خود کاهش یافته است و سه شنبه به پایین ترین سطح در ۵۲ هفته گذشته رسید. شاخص S&P نیز با ۲.۸ درصد نزول روز سه‌شنبه را به پایان رساند.
پس از آنکه جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا روز جمعه گذشته اعلام کرد احتمال افزایش شدید نرخ بهره در ماه آینده وجود خواهد داشت، شاخص داو جونز حدود ۹۸۰ واحد یا ۲.۸ درصد سقوط کرد. دلیل این افزایش احتمالی نرخ بهره، کاستن از تورم است اما سرمایه‌گذاران بیشتر نگران هستند که افزایش نرخ بهره باعث کند شدن هزینه‌های مصرف‌کننده و بازار مسکن و آغاز رکود بعدی شود.
بازارهای آسیایی نیز روز سه شنبه با نزولی چشمگیر مواجه شدند زیرا کندی فعالیت های اقتصادی در چین، ناشی از سیاست صفرِ کووید این کشور، زنجیره تامین جهانی را مختل کرده است. چین مشتری بزرگی در بازارهای فناوری و نیمه هادی ایالات متحده است.
سرمایه گذاران همچنان نگران آشفتگی ژئوپلیتیکی مرتبط با عملیات نظامی روسیه در اوکراین هستند. یک مقام ارشد روسیه روز سه شنبه گفت که تهدید جنگ هسته ای واقعی است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *