پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۲-۱۷

آب پاکی سازمان سنجش روی دست داوطلبان/ امکان تعویق زمان برگزاری آزمون‌ها را نداریم

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

داوطلبان آزمون‌های کارشناسی ارشد و کنکور ۱۴۰۱ خواستار تعویق زمان برگزاری آزمون‌های خود شدند، اما سازمان سنجش آموزش کشور که متولی اصلی برگزاری این آزمون‌هاست اعلام کرد چنین امکانی میسر نیست.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از خبرگزاری فارس، مخاطبان سامانه فارس من خبرگزاری فارس در پویش‌های جداگانه خواستار تعویق زمان برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و کنکور ۱۴۰۱ شدند.

* دلایل داوطلبان پویش تعویق آزمون کارشناسی ارشد

این مخاطبان در پویش تعویق برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دلایلی را هم ذکر کردند، آنها در این پویش آوردند:

« احتراماً اینجانبان، جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد به دلایل زیر درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد را داریم:
۱. حداقل فاصله یکساله بین دو آزمون متوالی از مصوبات شورای انقلاب فرهنگی می‌باشد که در این آزمون این فاصله به ده ماه کاهش یافته است.
۲. تلاقی ماه مبارک رمضان با زمان مطالعه و ایجاد تبعیض ناروا بین روزه‌داران و غیرروزه‌داران است که خود تخطی از بند ۹ اصل سوم قانون اساسی است.
۳. احتمال همه‌گیری زیرسویه جدید سویه امیکرون، بی‌شک ایران نیز از این همه‌گیری مستثنی نیست و افرادی از جامعه از جمله داوطلبان امکان ابتلا به این زیر سویه را دارند و این امر موجب استرس و کاهش راندمان آنها می‌شود.
۴. با توجه به برگزاری آزمون در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت وزارت علوم و ۵ و ۶ خرداد وزارت بهداشت و تداخل زمانی با امتحانات عملی دانشگاه برای دانشجویان ترم آخر ایجاد مشکل می‌کند.
۵. با توجه به اینکه در هنگام ثبت‌نام کنکور ارشد صحبتی از حضوری‌ شدن کلاس‌ها و دانشگاه نبود، تعداد کثیری از دانشجویان ترم آخری و غیربومی، محل زندگی خود را به‌ عنوان محل آزمون انتخاب کرده‌اند، بنابراین با تداخل کلاس‌ها و امتحانات دانشگاهی امکان جابه‌جایی برای تعداد زیادی از دانشجویان غیربومی به منظور شرکت در امتحان و بازگشت به محل دانشگاه را عملاً غیرممکن می‌سازد.
۶. برگزاری کنکور در روز چهارشنبه که روز آموزشی در دانشگاه محسوب می‌شود و تداخل آن با برنامه کلاس‌های دانشگاه و یا امتحانات عملی دانشگاه‌ها
۷. فاصله زمانی کم بین آزمون‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت که کمتر از یک هفته است.
۸. عدم تزریق دوز ۳ در اکثریت جامعه و بین داوطلبان و خانواده‌هایشان تا ریسک ابتلا و انتقال کاهش بیابد.
لذا خواهشمندیم با ایجاد فاصله زمانی مناسب و جابه‌جایی زمان کنکور حداقل یک ماه به‌منظور رعایت نکات فوق و ایجاد عدالت بین داوطلبان و تضمین حفظ سلامت داوطلبان، کنکور ارشد در بازه زمانی مناسب برگزار گردد. »

این درخواست بیش از ۱۰ هزار حامی داشت و نامه‌هایی نیز بر مبنای این درخواست برای وزارت علوم، رئیس جمهور و دیوان عدالت اداری ارسال شد.

* کنکور ۱۴۰۱ را به تعویق بیندازید

از سوی دیگر داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ هم خواستار تعویق برگزاری این آزمون شدند و تاکید کردند که با توجه به شرایط کرونایی سال‌های گذشته، فرصت بیشتری برای مطالعه دروس نیازمندند.

خبرنگاران خبرگزاری فارس بر اساس تعهدی که به مخاطبان دادند با سردبیر این پویش گفت‌وگو کردند، وی گفت: فرزندم سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را غیرحضوری خوانده است و نیاز به فرصت بیشتری برای مطالعه دارد.

وی افزود: دخترم وقتی کرونا گرفت ۳ هفته از درس جا ماند و نتوانست خودش را به کلاس برساند، وقتی من هم بیمار شدم خیلی اذیت شد، ضمن اینکه بین آخرین آزمون نهایی و کنکور فرصت خیلی کمی وجود دارد لذا درخواست داریم که سازمان سنجش فرصت مجددی به فرزندانمان برای مطالعه بدهد و زمان برگزاری کنکور به تعویق بیفتد.

خبرنکار فارس این موضوع را از مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور پیگیری کرد و دلایل داوطلبان را برای تعویق برگزاری آزمون‌ها را هم مطرح کرد.

* سازمان سنجش برنامه‌ای برای به تعویق انداختن هیچ کدام از آزمون‌ها ندارد

حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد که این سازمان برنامه‌ای برای به تعویق انداختن هیچ کدام از آزمون‌ها را در سال جاری ندارد چرا که تعویق برگزاری هر کدام از آنها روند آموزش دانشگاه‌ها را دچار اختلال می‌کند.

به گفته مروتی، در سال گذشته به دلیل شیوع کرونا برگزاری تعدادی از آزمون‌ها پس و پیش شد و این کار باعث اختلال در برگزاری کلاس‌های درس دانشگاه‌ها شد لذا امسال با توجه به کاهش شیوع کرونا، عدم وجود شهر قرمز و برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها، دقیق شدن برنامه‌ریزی آزمون‌ها لازم الاجراست.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن