پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۲-۱۹

احادیث گهربار

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رسول خدا (ص) فرمودند: إِذَا لَمْ یَأْمُرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَ لَمْ یَنْهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ وَ لَمْ یَتَّبِعُوا الْأَخْیَارَ مِنْ أَهْلِ بَیْتِی سَلَّطَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ شِرَارَهُمْ فَیَدْعُوا خِیَارُهُمْ فَلَا یُسْتَجَابُ لَهُمْ.

هرگاه مردم امر به معروف و نهى از منکر نکنند، و از برگزیدگان از اهل بیت من پیروى ننمایند، خداوند بدانشان را بر آنان مسلّط گرداند، سپس در این حال نیکانشان دعا می کنند، امّا دعایشان مستجاب نشود.

امام علی علیه السلام نیز در وصیت به فرزندان برومند خود، که در واقع سفارش و وصیت به تمام مؤمنان است، می فرماید:لاَ تَتْرُکُوا الاَْمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ فَیُوَلَّى عَلَیْکُمْ شِرَارُکُمْ ثُمَّ تَدْعُونَ فَلاَ یُسْتَجَابُ لَکُم؛

امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید که در غیر این صورت، اشرار بر شما سیطره و تسلط می یابند، سپس شما دعا می کنید، ولی برای شما اجابت نمی شود.

رسول خدا (ص) فرمود :

هر کس عالمی را گرامی بدارد مرا گرامی داشته است و هر کس مرا گرامی بدارد خدا را گرامی داشته و هر کس خدا را گرامی بدارد پایان کارش بهشت است .

رسول خدا (ص) فرمودند :

هیچ مومنی لحظه ای نزد عالم ننشسته است مگر این که خدایش به وی ندا کند : در کنار دوست من نشستی . به عزت و جلالم سوگند تو را در بهشت با وی همنشین می کنم و پروایی ندارم .

رسول خدا (ص) فرمودند :

ای اباذر !… ساعتی در جلسات گفت و گوی علمی نشستن ، نزد خدا محبوبتر است از عبادت هزار شب که هر شب هزار رکعت نماز گزارده شود و فرمود : ای اباذر ! ساعتی شرکت در گفت و گوی علمی برایت از عبادت  یک ساله که روزش را روزه بداری و شبش را به عبادت بپردازی بهتر است .

منابع:جامع الاخبار ،بحار الانوار

فرستنده:مهین صیادی از زابل

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *