پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۲-۲۰

اگر به دستورات قرآن عمل شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
  1. اگر هرکس به سوره اعراف آیه‌ی ٣١ (کلو و اشربوا و لا تسرفوا ) توجه می‌کرد: دیگر هرکس به اندازه نیازش غذا می خورد و پر خوری نمی‌کرد، انواع بیماری ها کم می‌شد و آن همه غذای اضافی دور ریخته نمی شد و شاید هم دیگر گرسنه ای باقی نمی ماند!
  2. ۲. اگر هرکس به سوره ملک ایه ١۵ (وامشوا فی مناکبها و کلو من رزقه) توجه می کرد : راه رفتن را در برنامه روزانه خود پیش می‌گرفت و از فواید آن بهره می برد.
  3. ۳. اگر هر کسی به سوره بقره آیه ٨٣ (و قولوا لناس حسنا) توجه می کرد: دیگر عصبانی نمی شد و دعوا و بدگویی از جامعه رخت بر می بست.

۴-اگر هر کس به سوره اسرا ایه ٣٧ ( ولا تمش فی الارض مرحا )  توجه می کرد: دیگر کسی برای جلب توجه دیگران و فخر فروشی و خودنمایی با غرور راه نمی رفت .

۵-اگر هر کس به سوره نور آیه٣٧ ( رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکر الله و اقام الصلاه و…) عمل می کرد : دنیا پرستی کم می شد و صفا و صمیمیت و دوستی و معنویت فرا گیر، و فرمان خدا اطاعت می شد و فحشا و منکر از بین می رفت و خداوند برکاتش را نازل می کرد.

۶-اگر هر زنی به سوره نور آیه ٣١ ( و لا یبدین زینتهن الا لبعولتهن )  عمل می کرد : دیگر زنی برای غیر شوهرش آرایش نمی کرد و بسیاری از زندگی ها پایداری و آرامش می یافت و جوان ها کمتر به گناه کشیده می شدند.

۷-اگر هر کسی به سوره نور ۳۰ (قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ )  عمل می کرد : دیگر کسی به نامحرم نگاه نمی کرد و تیر زهر آگین شیطان به قلبش وارد نمی شد و این همه فساد رایج نمی شد.

۸-اگر هر دختر و پسر جوان به سوره نور ایه ٣٣ ( ولیستعفف الذین لا یجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله ) عمل می‌کرد، دیگر به بهانه نداشتن موقعیت ازدواج،گناه نمی‌کردند و صبر می‌کردند تا خدا آنها را با فضلش بی نیاز کند.

۹-اگر هر کسی به سوره نور ایه ١٩ (ان الذین یحبون ان تشیع الفاحشه فی الذین ءامنوا لهم عذاب الیم ) توجه می کرد : دیگر کسی دوستش را به گناه دعوت نمی کرد و زمینه گناه و معصیت را برای یکدیگر فراهم نمی کردند و سلامت جامعه را از بین نمی بردند.

اگر شما بزرگوار که این متن را می خوانید به سوره اعراف ١٩٩ ( و امر بالمعروف ) عمل بکنید و این پیام را نشر دهید شاید تعداد بیشتری آن را یاد بگیرند و به آن عمل کنند و شما هم در ثواب آن شریک شوید.

منبع:تفسیر قرآن

فرستنده:مهین صیادی از زابل

۷۸۶

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *