پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۲-۲۱

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر؛ زبان دروازه ورود به فرهنگ و تمدن هر ملت است

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از ایرانشهر؛ اختتامیه کارگاه آموزشی مهارت های معلمی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر، امام جمعه ایرانشهر، معاون برنامه ریزی فرماندار، معاون مدیر کل و مدیریت آموزش و پرورش ایرانشهر و جمعی از فرهنگیان در دبیرستان فاروق اعظم (ص) شهرستان  ایرانشهر برگزار گردید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه در این مراسم گفت: اولین پایه کار معلمی ما برای ساختن جامعه مطلوب  وایده آل آموزش چهار مهارت خواندن، نوشتن، گفتن و شنیدن است.

دکتر علی شعبانی با بیان اهمیت و نقش این مهارت ها بیان نمود: خواندن و نوشتن را همه یاد می گیرند اما اغلب انسان ها در یادگیری و کسب دو مهارت خواندن و نوشتن دچار مشکل هستند و معضل از همین جا آغاز می شود که نمی دانیم خوب بگوییم و خوب بشنویم.

وی افزود: باید بیاموزیم و بیاموزانیم که چگونه بگوییم که موثر باشد و چگونه بشنویم که سازنده باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ایرانشهر در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: زبان هر ملت، هویت، چیستی، حکمت و فلسفه وجودی آن قوم و ملت است. زبان دروازه ورود به فرهنگ و تمدن هر ملت است. هر ملتی تا زمانی زنده است که زبانش زنده و جاری باشد توجه کنیم که فرزندانمان به زبان ما که مهم ترین مولفه هویتی ماست آگاه و واقف باشند. فارسی را درست یاد بگیرند، بشناسند و بدانند. چون شناخت ما به یکدیگر، به پیشینه و دیرینه مان، فرهنگ و تمدن مان و آن چه به جهان عرضه می‌کنیم از طریق همین زبان است.

عبدالغفور حسینی در پایان خاطر نشان کرد: رمز توانایی در مهارت گفتن و شنیدن  و برد اقناعی و جاذبه زبان، همین آگاه بودن به ژرفای زبان ملی است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن