پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۲-۲۴

پیشگیری و درمان طلاق عاطفی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

در زندگی هر دختر و پسری مسائلی وجود دارد که گاهی افراد به علت ترس از دست دادن طرف مقابل برخی از آن‌ها را بیان نمی‌کنند و گاهی هم برعکس، چیزهایی را می‌گویند که نیازی به گفتنش نیست و تنها باعث ترس و ایجاد نگرانی می‌شود.

صداقت در ازدواج به معنای این نیست که باید تک تک افکار، رؤیاها، ترس‌ها، خیالات و اسرار زندگی خود را با طرف مقابلمان در میان بگذاریم. دانستن اینکه چه چیزهایی را باید به طرف مقابل بگوییم و چه چیزهایی را نباید بگوییم، یک مهارت ارتباطی مهم است که باید قبل از رفتن به خواستگاری یاد بگیریم. گفتن یکسری چیزها ممکن است منجر به این شود تا طرف مقابل به ما اعتماد بیشتری کند؛ از طرف دیگر، گفتن و یا دیر گفتن برخی مسائل نیز می‌تواند منجر به بهم خوردن موقعیت ازدواج شود.

قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشته باشیم که ازدواج بر پایه اعتماد بنا شده است. عدم صداقت و کتمان مسائل مهم زندگی می‌تواند یک ازدواج را به سراشیبی بکشاند. بنابراین هرگز نباید چیزهای مهم زندگیمان را از طرف مقابل پنهان کنیم.

از عوامل مهم طلاق عاطفی، ناهماهنگی همسران در مسیر زندگی است. این گزینه مهم و تأثیرگذار در درجه اول به انتخاب همسری مناسب وابسته است. کسانی که اصالت خانوادگی دارند، در ناملایمات زندگی رنگ نمی‌بازند و دچار نابسامانی نمی‌شوند، چراکه ضمیر و حقیقت اشخاص در مواقع حساس و بحرانی زندگی است که نمایان می‌شود.

مورد دیگر هماهنگ شدن در مسائل جنسی و روابط زناشویی است که با کسب اطلاعات درست و لازم می‌توانند در این راه موفق عمل کنند. پس از انتخاب مناسب و ایجاد هماهنگی جنسی، مهم‌ترین راه پیشگیری و درمان طلاق‌های عاطفی، شناخت مهارت‌های همسرداری است. بی‌شک مشکلات و اختلاف‌های فراوانی بین همسران وجود دارد که با درایت و به کارگرفتن روش‌های ویژه و کاربردی می‌توان آنها را به کار بست.

 

منبع : کتاب جدایی خاموش

فرستنده : زهرا شاقوزایی از کانون زابل

۷۸۶

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن