پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۳-۰۱

شوراها و دهیاران بازوان توانمند میراث‌ فرهنگی در روستاها

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ ازنیکشهر، در چهارمین روز از هفته میراث‌ فرهنگی نشست دهیاران و شوراهای محدوده آثار تاریخی شهرستان نیکشهر برگزار شد.

فرماندار نیکشهر در این جلسه  عنوان نمود: حاکمیت قانون و عمل به آن در راستای حفظ و حراست از مواریث فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از وارد شدن خسارات غیر قابل جبران به آثار تاریخی جلوگیری شود.

مجیب حسنی تاکیر کرد: به خسارات وارده بر بدنه آثار و محوطه‌های تاریخی موجب نابودی یک سند منحصر به فرد فرهنگی و تاریخی خواهد شد که بیانگر هویت تاریخی و سند اثبات تمدن کهن یک جامعه بوده و به هیچ طریق و تلاشی قابل جبران نخواهد بود.

وی افزود: حفاظت از میراث گرانبهای تاریخی و فرهنگی باید به یک وظیفه عمومی و حساس برای شهروندان تبدیل شود و اهمیت آن از طریق نهاد های آموزشی و بستر شبکه های اجتماعی به نسل های بعدی منتقل شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر نیز در این نشست اظهار داشت: شوراها و دهیاران بازوان توانمند میراث‌ فرهنگی در روستاها هستند که با همیاری و هم فکری توانسته اند از آثار مهم تاریخی پاسداری کنند.

خیرالنساء امیری در ادامه گفت : امروز یکی از اقدامات مهم میراث‌ فرهنگی ، جلوگیری از خسارات جبران‌ناپذیری است که بر بدنه نحیف آثار توسط افراد ناآگاه و  قاچاقچیان اشیای عتیقه وارد می‌شود و شناسایی این افراد توسط انجمن‌های میراث‌ فرهنگی در روستاها می‌تواند گام مهمی در راستای حفاظت و صیانت از این موارد ارزشمند باشد.

وی خاطرنشان نمود: همه انجمن های میراث فرهنگی شهرستان نیکشهر در روستاها و مراکز دارای آثار شاخص تا پایان سال احیا می شود.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نیکشهر تصریح کرد: در این نشست احیای همه انجمن‌ های میراث‌ فرهنگی شهرستان نیکشهر در روستاها و مراکز  بخش‌های دارای آثار شاخص و حساس و طرح صیانت از آثار تاریخی شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفته است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *