پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۳-۰۴

برخی از ویژگی های یک زن مثبت اندیش

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

همۀ ما زن هایی را می شناسیم که صرف نظر از این که اوضاع و شرایط علیه آنها عمل می‌کند، روحیه و شادابی خود را از دست نمی دهند. شخصیت فردی این گونه زن ها از هم بسیار متفاوت است. برخی از آن ها، افرادی آرام و ساکت و عده ای نیز پر جوش وخروش و اهل صحبت و بگو و بخند هستند. ولی در اصل این قبیل زن ها و همۀ آن هایی که به کل به گونه ای مثبت فکر، احساس و عمل می کنند، در ویژگی های زیر با هم مشترکند. برخورداری از این ویژگی ها و کسب آن ها، در جذب و هدایت مرد به سوی صمیمیت، فوق العاده مؤثر خواهد بود

میل به ترقی این گونه زنان به دلیل این که خودشان به طور مرتب در راه رشد و ترقی قدم بر می دارند، دوست دارند به همسرشان هم در همین راستا کمک کنند. آن ها ترسی از آینده ندارند. برعکس، با خوش بینی و امید، به آینده می نگرند. آن ها با حسرت “به ایام و دوران خوش گذشته نگاه نمی کنند”، اگر چه ممکن است آن را تحسین کنند و از آن و از تجربیات خود درسهایی بیاموزند. خوش بینی ویژگی های یک زن مثبت اندیش، زنان خوش بین، با دیدی مثبت به مسائل و موقعیتها نگاه می کنند و امیدوارند نتیجه ی خوبی عایدشان شود. آن ها به زودی امید خود را از دست نمی دهند. بنابر این در موقعیت های دشوار و در صورت شکست باز هم به کار و تلاش ادامه می دهند.آگاه و منطقی این زنان موقعیتها را به دقت ارزیابی می کنند و برای ناکامیها و عدم موفقیتها آمادگی دارند. آن ها از فواید و مزایای نظم و ترتیب و برنامه ریزی صحیح، آگاه هستند و فقط به امید این که شانس و اقبال در خانۀ آنها را بکوبد و به آنها یاری رساند، زندگی نمی کنند. آن ها مطمئن هستند رسیدن به هدف هایشان ، نیاز به مبارزه دارد. برای آن ها ناامیدی و به انتظار شکست نشستن، معنی ندارد. مستقل ویژگی های یک زن مثبت اندیش، این گونه زنان چون با خودشان راحت هستند، از بودن با خود، احساس لذت می کنند. آن ها قادر هستند یک رابطۀ صمیمانه را مدت ها ادامه دهند، به دلیل این که می توانند نیاز های اتکایی خود را کنترل کنند. در ضمن به همسرشان هم اجازه می دهند فردیت و استقلال خود را حفظ کند. آن ها قادرند خود جوش باشند. این زنان ترسی ندارند از این که خلاف موج حرکت کنند، و از برداشتن گام های ابتکاری و گرفتن تصمیم های دشوار، نمی ترسند.

قابل اطمینان این زنان چون به میزان قابل ملاحظه ای از توانایی های بالقوه و ارزش های خویش آگاهی دارند، می توانند به خود اعتماد کنند. لذا از اعمال و احساسات خود، مرتب دچار شگفتی و نومیدی نمی شوند و قادرند به طور کامل، از حس شعور و خود جوشی، بهره مند شوند. آن ها از برخورد و آشنایی باچهره های نو و تازه، لذت می برند، چون عقیده دارند اکثر مردم خوب و دوست داشتنی هستند و از توانایی های بالقوه ی زیادی بهره مندند. مگر این که عکس قضیه ثابت شود. این به این معنا است که این گونه زنان هم دوست دارند هدایت شوند و هم این که هدایت کنند. پرتحرک و پرتلاش با توجه به اینکه این گونه زنان به خود و به توانایی های بالقوه ی خویش اعتماد دارند، افراد امیدواری هستند، پر انگیزه اند و می توانند با شوق و انرژی، کار کنند. آن ها مرتب به خود دلگرمی می دهند که هدف شان متعالی و مفید است. بنابر این بیشتر از کارشان لذت می برند، تا با بی میلی آن را به انجام برسانند و چون همیشه توجه دارند که از هر چیز نهایت استفاده را ببرند، آن ها آنقدر عقل و خرد دارند که همواره فراتر از محدودیت ها، گام بردارند تا بتوانند از همۀ فرصت های مفید و سودمند، چیزی بیاموزند. انعطاف پذیر این زنان چون به هستۀ وجودی خود اعتماد دارند، بنابراین قادرند از نقشی به نقش دیگر، تغییر وضعیت داده، موقعیت های مختلف را آزمایش کنند و از جنبه های گوناگون شخصیت خود، بهره ببرند. آن ها در عین این که منطقی و اصولی فکر و عمل می کنند، می توانند خیلی هم خلاق و کاردان باشند. این زن ها خود را در چهار چوب یک زندگی یکنواخت و کسل کننده، محبوس نمی کنند، وسواسی و اندک بین نیستند، ترس بی اساس ندارند و از عقاید جدید، تجربیات و نقطه نظر های گوناگون استقبال می کنند. شوق انگیز چون از موفقیت همسرشان احساس تهدید نمی کنند، بنابراین از تشویق و راهنمایی همسرشان، خوشحال می شوند. بدون نگرانی، و با رضایت خاطر، رمز موفقیت های شخصی و اجتماعی خود را با همسرشان، در میان می گذارند و بنابراین منبع الهام و هدایت برای آن ها نیز هستند. همسران آنها از خطر کردن و ارتکاب اشتباه در مقابل آن ها ترسی ندارند، چون این گونه زنان کمال پرست نیستند و از محدودیت های خود نیز آگاهی دارند. آن ها مایلند گام هایی فعال و مثبت در راه بهبودی خانواده و جامعه بردارند، و آن را به مکانی امن، شادی آور و زیبا برای همسرشان و سایرین مبدل سازند، و چون خیلی خوب مواظب خود هستند، انرژی و توان کافی دارند تا از همسرشان و دیگران هم مراقبت کنند و در راه تحقق پروژه های اصلاحی گام بردارند.

منبع : کتاب کید زندگی و رابطه موفق

تهیه وتنظیم : مهرانگیز امیرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن