پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۳-۰۸

برگزاری جلسه شورای اداری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از ایرانشهر؛ این جلسه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ، امامان جمعه تشیع و تسنن  و اعضای شورای اداری شهرستان‌ در محل سالن اجتماعات تیپ ۳۸۸ شهید شهرکی شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

دکتر علی شعبانی درجلسه شورای اداری شهرستان با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و روز ملی مقاومت و ایثار یاد شهیدان دفاع مقدس به ویژه شهیدان عملیات افتخار آفرین بیت المقدس را گرامی داشت و با اشاره به خدمات و دلاوری ها و پایمردی رزمندگان سلحشوری که حماسه سوم خرداد را رقم زدند گفت: رزمندگان و فرزندان شجاع این سرزمین در جبهه های نبرد حق علیه باطل، پس از ایمان به خداوند، به مردمی دلگرم بودند که در جای جای ایران عزیز با عشق و باور عمیق، پشتیبان و یاور آنها بودند.

وی تصریح کرد: دشمنان در پی حماسه آزادسازی خرمشهر، فهمیدند که مردم ما سرنوشت جنگ را در میدان جنگ تعیین خواهند کرد و برای انقلاب و کشور از هیچ هزینه ای دریغ نخواهند کرد.

وی ادامه داد: ستون های انقلاب اسلامی بر قلب مردم ما استوار است و سوم خرداد، سند هویت تاریخی و اسلامی ماست.

دکتر شعبانی گفت: با قدردانی از مدیران و مسئولین ایرانشهر، بر برنامه ریزی و پیگیری جذب بودجه و اتمام پروژه های نیمه تمام تاکید کرد.

شعبانی با سپاسگزاری از سفر اخیر استاندار محترم به ایرانشهر، به دستاوردهای سفر مزبور اشاره کرد و گفت: برای تکمیل مجموعه ورزشی آموزش و پرورش در هنرستان که ۱۲ سال به طول انجامیده، مقرر شد مبلغ ۷۰میلیارد ریال طی ۲سال تامین و این مجتمع انشاءالله از همین خرداد ماه با جذب پیمانکار، عملیات اجرایی تکمیل آن  آغاز و انشاءالله در سال آینده اتمام و به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: باید محصولات تولیدی شهرستان با بسته بندی مناسب و برند سازی شایسته و عرضه مطلوب در بازار استان و خارج استان به فروش برسد و تولید کننده باید از دسترنج و سرمایه خود منتفع شود. اگر سرمایه گذار به سود مناسب نرسد، انگیزه ها از بین می رود، سرمایه گذاری های موجود تعدیل و سرمایه های جدید جذب نمی شود و  روند توسعه و اشتغال زایی در شهرستان دچار چالش و افت خواهد شد.

وی تاکید کرد: طرح مردمی سازی یارانه توسط دولت سیزدهم امر مهم و سیاست بسیار موثر و سازنده ای است که این دولت با شجاعت و پذیرش مسئولیت ، آن را  اجرایی  کرده است. همه ما مدیران و مسئولان  دولتی موظف هستیم مزیت ها و آثار و برکات این طرح بزرگ را که در راستای بسط عدالت اجتماعی و اقتصادی، توزیع مناسب یارانه ها، رسیدن حق به ذی حق و کاهش فقر اجرا می شود، بیان کنیم و با تبیین ظرفیت ها و مزیت ها و شفاف سازی طرح، نگرانی های مردم را برطرف کنیم. اگر مسئول دولتی خود مخالف طرح باشد و یا به درستی طرح را تبیین نکند و با نق زدن و تخریب، ایجاد تشویش ذهنی کند، عملاً به نفع مخالفان نظام گام برداشته است.

وی افزود: با اجرای درست این طرح، بخش زیادی از نابسامانی بازار و اقتصاد و فساد و رانت ها رفع خواهد شد. نیاز اصلی ما نظارت بر عملکرد ها و ایجاد آرامش و ثبات در بازار و جلوگیری از سوء استفاده افراد قانون شکن و فرصت طلب است و از کلیه تیم های نظارتی می خواهم با جدیت و شبانه روزی بدون تعارف و مسامحه و اغماض و تساهل،  با متخلف برخورد نمایند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های ورزشی و هنری در شهرستان که باعث پویایی، نشاط، جریان زندگی و حس زنده بودن در جامعه می شود از ادارات ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سمن ها و صنعتگران هنرهای دستی تشکر و قدرانی کرد.

شعبانی گفت: انسان موجود فرهنگی است، هویت انسانی ما همان هویت فرهنگی ماست. فرهنگ اساس و پایه توسعه همه جانبه اجتماع است و اگر به این مساله توجه کنیم بسیاری از مشکلات و موانع رفع می شود.

وی تاکید کرد اداره صنعت و معدن و تجارت و تیم اقتصادی دولت در شهرستان با جدیت بازگشت واحد‌های غیرفعال تولیدی را به چرخه تولید پیگیری کند. واحدهایی که فعالیت ندارند و قابل راه اندازی نیز نیستند لغو مجوز شوند. نباید اجازه ندهیم حق مردم ضایع شود.

فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به اینکه شهرستان هفت درصد از جمعیت استان را دارد به تفکیک سهم شهرستان ها از رقم ایجاد اشتغال هدف‌گذاری شده استان برای سال جاری اشاره کرد و تاکید کرد ؛ ایرانشهر ظرفیت های زیادی در بخش معادن، کشاورزی، صنایع بزرگ، صنایع تبدیلی و فرآوری، فناوری های نوین و مشاغل استارتاپی، خدمات، دام و طیور، و سایر بخش های تولیدی دارد و نباید ذهن مان به ایجاد ۱۶۰۰ شغل متوقف شود. اگر همت کنیم و باعث هم افزایی شویم قطعا  می توانیم چند برابر سهم مشخص شده برای شهرستان، ایجاد اشتغال کنیم.

وی افزود: استان از شهرستان ایرانشهر انتظار نمود و پویایی بیش تری در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی دارد لذا باید همه مسئولان  با برنامه ریزی و تلاش جمعی به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم. ایرانشهر باید در رتبه نخست توسعه و بهبود اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی باشد.

شعبانی با بیان شرایط جهان امروز و اقتضایات آن تاکید کرد: برای رسیدن به عظمت شایسته ایران عزیز در سطح جهانی، باید به قلل قدرت نظامی و اقتصادی دست پیدا کنیم. این استحقاق ایران اسلامی است و با تلاش جمعی، به سهولت دست یافتنی است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *