پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۳-۱۱

شمار قربانیان طوفان برزیل به ۱۰۰ نفر رسید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مقامات برزیل روز سه شنبه در حالی که نیروهای اورژانس در جستجوی اجساد و بازماندگان هستند، اعلام کردند که شمار قربانیان سیل و رانش زمین ناشی از باران سیل آسا در شمال شرقی برزیل دست‌کم به ۱۰۰ نفر رسیده است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از العالم، به دنبال بارش شدید باران و لغزش زمین از روز شنبه تا کنون ایالت پرنامبوکو برزیل شاهد ویرانی گسترده و کشته شدن شماری از ساکنین این ایالت بوده است.

به گذشت سه روز از این حادثه شمار تلفات سیل و طوفان از ۳۰ نفر به یکصد نفر رسیده است و همچنان تیم نجات و نیروهای اورژانس به دنبال اجساد بازماندگان هستند.

مقامات مدیریت بلایای ایالت پرنامبوکو روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کردند که حداقل ۱۴ نفر مفقود هستند، خدمه از سگ های آموزش دیده برای شناسایی افراد و هواپیماها برای یافتن مفقودان استفاده می کنند.

حداقل ۲۴ شهرداری در ایالت پرنامبوکو وضعیت فوق العاده اعلام کرده اند و بیش از شش هزار نفر خانه های خود را از دست داده یا مجبور به فرار شده اند.

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل روز دوشنبه ویدئویی را در توییتر منتشر کرد که نشان می داد او با هلیکوپتر بر فراز منطقه حادثه پرواز می کند، جایی که سیل قهوه ای مناطق وسیعی را در بر گرفته و تپه های گل آلودی را که زمانی بر آن خانه ها وجود داشتند، زیر آب برده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بارندگی ها در برزیل از هفته گذشته آغاز شد اما در آخر هفته شدت گرفت و در طول شب جمعه تا شنبه بارانی که در برخی از بخش‌های ایالت پرنامبوکو بارید، ۷۰ درصد از حد طبیعی کل ماه مه (اردیبهشت-خرداد) بود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *