پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۳-۱۱

یک میلیارد هزینه صرف راه اندازی نانوایی/خدمت بی‌منت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش خبرنگار پاایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ زاهدان، روابط عمومی و تبلیغات قرارگاه قدس نزاسا، در تداوم خدمات بی منت نیروی زمینی سپاه و مسؤولان سپاه یک باب نانوایی در حاشیه شهر زاهدان افتتاح شد.

معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از افتتاح نانوایی در حاشیه شهر زاهدان برای محرومان خبر داد و گفت: امسال ۶۲۵ واحد مسکونی تحویل مردم سیستان و بلوچستان شده است.

علی اکبر جعفری با بیان اینکه خدمات بی منت همواره سرلوحه اقدامات سبزپوشان نظام است، بیان کرد: در راستای ارائه خدمات محرومیت زدایی و اشتغالزایی یک باب نانوایی به متراژ ۹۰ متر مربع در حاشیه شهر زاهدان افتتاح شد.

این مسئول هدف از ایجاد این نانوایی را پخت و توزیع رایگان نان توسط پایگاه‌های بسیج و توزیع در حاشیه شهر جهت رفاه حال عمومی حاشیه نشینان شهر عنوان کرد.

وی اضافه کرد: آرد این نانوایی به صورت رایگان توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی تامین می شود.

معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: با راه‌اندازی این نانوایی زمینه اشتغال برای هشت نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم شد.

به گفته معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، یک میلیارد هزینه صرف راه اندازی این نانوایی شد که ۵۰۰ میلیون به همت قرارگاه قدس و ۵۰۰ میلیون تومان با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان پرداخت شد.

بهره برداری از ۶۲۵ واحد مسکونی در سیستان وبلوچستان

معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه گفت: با مشارکت قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه و کمیته امداد بیش از ۶۲۵ واحد مسکونی در سطح سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید که برای ساخت این تعداد مسکن چهل میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

این مسؤول افزود:  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه تامین مسکن محرومین خدمات بسیار خوبی در استان سیستان و بلوچستان داشته است.

وی بیان کرد: تاکنون بالغ بر دو هزار و ۹۲۱ مسکن محرومین با اعتبار ۹۷ میلیارد تومان توسط سپاه ساخته شده که از این تعداد مسکن یک هزار و ۵۰۶ متعلق به مددجویان کمیته امداد بوده که در فاز اول به بهره برداری رسیده است و ۶۲۵ واحد دیگر در فاز دوم به بهره برداری رسید.

تلاش برای آب رسانی به  ۱۷۵۱ روستا سیستان و بلوچستان

معاون محرومیت‌زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه گفت: به همت  قرارگاه قدس و با همکاری آبفا و استانداری سیستان و بلوچستان آبرسانی به  ۱۷۵۱ روستا در دستور کار قرار گرفته است که هم اکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه از امسال کار اجرایی شروع و تجهیز کارگاه‌ها انجام شد، گفت: ۱۷۵۱ روستا در سیستان و بلوچستان تنش آبی دارند به دنبال این وضعیت کم آبی برخی اوقات کودکان در هوتگ ها غرق میشوند و برخی از مردم نیز به وسیله ظروف و دبه و بطری آب مورد نیاز را جا به جا می کنند.

این مسؤول بیان کرد: طرح آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان در سه فاز برنامه‌ریزی شده است، هزار و ۵۵۱ کیلومتر مربع خط آب و شبکه انتقال واصلاح خطوط و ایجاد مخازن پمپاژ داریم.

وی گفت: در مجموع این طرح جامع و کاملی است  که نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت اجرای آن است.

معاونت محرومیت‌زدایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه ادامه داد: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در سطح کلان و در استان قرارگاه قدس، استانداری و آبفا مسؤولیت اجرای این طرح آبرسانی را بر عهده دارند و یکی از ۱۷ کارگاه تجهیز شده منزل آب است.

این پروژه ها و اقدامات از جمله ده‌ها پروژه بزرگ مردمیاری قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که به صورت مستمر و به مناسبت های مختلف اجرایی می شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *