پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۳-۲۳

سیستان و بلوچستان ظرفیت ترانزیتی بسیار خوبی دارد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از طرفیت ترانزیتی بسیار خوبی برخوردار است گفت: اگر محور ترانزیتی جنوب به شمال و راه آهن بندرعباس به بندر انزلی و آذربایجان وصل شود سالی ۶ تا ۵۰۰ میلیارد دلار درآمد حاصل از ترانزیت خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از زاهدان به نقل از روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق، سرلشکر رحیم صفوی در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مرز را یک امتیاز بدانید ما با پاکستان و افغانستان مکمل فرهنگی، تمدنی، اقتصادی و امنیتی هستیم.

وی بیان کرد: عشق و علاقه فراوانی به مردم مومن، صبور، وطن پرست، دیندار و ولایتمدار بلوچ و سیستانی داریم و تا جایی که بتوانیم برای پیشرفت و آبادانی سیستان و بلوچستان کمک خواهیم کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: وکالت دارم از طرف رهبر معظم انقلاب که سلام حضرت آقا را به همه مردم و همه مسوولان سیستان و بلوچستان برسانم و امیدوارم عملکرد شما بعد از رضایت خداوند و حضرت رسول(ص) مورد رضایت حضرت آقا نیز قرار گیرد.

وی اظهار داشت: خدا را شاکریم که یک وحدت و انسجام بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان بر قرار بوده و این مهم یک نعمت بزرگی است و در میان مجموعه لشکری و کشوری، علمای شیعه و سنی وحدت و انسجام از نظر معنوی و کاری اتفاق افتاده است.

سرلشکر صفوی بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه قدس جنوب شرق، ۴۰ سال است که دارد امنیت را برقرار می‌کند من از اول انقلاب درگیر با مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان بودم و امروز خیالم راحت شد که یکی از امن‌ترین استانهای کشور این استان است.

وی ادامه داد: این امنیتی که شما نیروهای مسلح ، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروهای قهرمان انتظامی، مجموعه اطلاعات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد کردید زمینه توسعه همه جانبه را فراهم خواهد کرد و باید گفت اکنون همه چیز برای توسعه همه جانبه سیستان و بلوچستان فراهم است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: دو عامل اصلی وجود دارد اول وجود منابع و سرمایه گذاری که این برنامه‌ها را اجرایی و اقدام کنیم ای کاش آنچه می دانستیم عمل می‌کردیم و انقدر که حرف میزنیم عمل نمی‌کنیم ما بیشتر اهل سخنرانی هستیم در حالی که ما  و شما ستون اجرایی کشوری و باید عمل کنیم.

این مسئول عالی رتبه نظامی یادآور شد: برای بحث سرمایه گذاری یکی موضوع سرمایه‌گذاری‌های دولت است و من با اطمینان  به شما می‌گویم با نگاه بسیار خوبی که رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، سپاه پاسداران انقلاب، مجلس شورای اسلامی و  قوه قضاییه به این استان دارد منابع خوبی برای آن در نظر گرفته شده است.

سرلشکر صفوی بیان کرد: بحث دیگر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی  و نهادهای انقلابی در سیستان و بلوچستان بوده که بسیار دارای اهمیت است.

وی افزود: دو مرحله وجود دارد که کشور از شرایط فعلی به شرایط مطلوب برسد یکی بهره گیری از ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان یعنی حوزه ژئوپلیتیکی دریای عمان، اقیانوس هند و دیگری هم حوزه ژئوپلیتیکی دریای خزر است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.