پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۳-۳۱

برگزاری کارگاه آموزشی روانشناسی دختران در زهک

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

نحوه رفتار با دختران نوجوان شاید نیاز به توجهی خاص داشته باشد چرا که دوران نوجوانی، دورانی گاها سخت و چالش برانگیز است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانوی بلوچ از زهک، صبح روز سه شنبه ۳۱ مورخ /۳/۱۴۰۱کارگاه آموزشی روانشناسی دختران با موضوع  رفتار مناسب با دختران نوجوان، با حضور جمعی از بانوان به همت کانون فرهنگی زنان زهک و با کارشناسی سرکار خانم چرخشت ، در مسجد روستای  حسین آبادی شهرستان زهک برگزار شد.

خلاصه مطالب  ارائه شده به شرح ذیل می باشد:

نحوه رفتار با دختران نوجوان شاید نیاز به توجهی خاص داشته باشد چرا که دوران نوجوانی، دورانی گاها سخت و چالش برانگیز است. تلاش فرزند برای اثبات استقلال خود و نگرانی‌های والدین از نحوه اعمال قدرت در خانواده می‌تواند بسیار پیچیده باشد ….

رابطه مادر و دختر همزمان با رشد دختر به خصوص در دوران نوجوانی متحول می‌شود. ….

نوجوانی دوره ای است که با بحران‌ها و تعارض‌هایی برای دختر همراه است. بحران هویت اصلی‌ترین کشمکشی است که نوجوان در درون خود احساس می‌کند. ….

در دوران نوجوانی، دختر شما تمایل کمتری به وقت گذرانی با شما دارد، در این مورد ناراحت نشوید….

اگر می‌بینید دختر نوجوان شما ناراحت است از او بپرسید چه شده و اگر نخواست صحبت کند، هیچ اشکالی ندارد. اما می‌توانید شانه‌ای باشید که او بر روی آن گریه کند….

دختر نوجوان شما به زودی وارد دوره‌های عادت ماهیانه می‌شود، بنابراین بهتر است نوار بهداشتی و نکات لازم در این مورد را در اختیارش بگذارید. قبل از شروع وقایع با او صحبت کنید. از ذکر واژه‌ها نترسید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشد، در مواجهه با این مسائل دچار ترس خواهد شد. به او کتاب‌های مرتبط را معرفی کنید و در صورتی که نیاز بود در دسترسش باشید……

مهم است که قوانین اساسی در رفتار با دختران نوجوان وضع کرده باشید؛ مانند مقررات رفت و آمد. با اینکه ممکن است با این پاسخ روبرو شوید که: «هیچ کدام از دوستان من چنین مقرراتی ندارند». نوجوانان به حد و مرز نیاز دارند و نباید بیش از حد بیرون از خانه بمانند چرا که ممکن است برایشان خطرناک باشد. حتی زمان مشخصی برای خواب در نظر بگیرید چرا که اگر نوجوانان خواب کافی نداشته باشند، به خوبی رشد نمی‌کنند……

هر پدر و مادری ممکن است در رفتار با دختر نوجوان خود، متفاوت عمل کند. اما لازم است که پول لازم و کافی به او پرداخت کنید. مقدار این پول باید متناسب با نیاز‌های منطقی او باشد. به نیاز‌های او فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید….

اگر می‌خواهید دختر نوجوانتان به شما احترام بگذارد، باید رفتاری که انتظار دارید از او ببینید را در خود پرورش دهید.

خب، اکنون شما با برخی نکات در رابطه با رفتار با دختران نوجوان آشنا هستید. همواره سعی داشته باشید تعادل را حفظ کنید و خودتان را به جای او قرار دهید. همیشه از او حمایت کنید و از سرزنش کردن دست بردارید.

کانون فرهنگی زنان زهک

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن