پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۵

امام جمعه زاهدان: شیعه و سنی در مبارزه با موادمخدر باید مشارکت داشته باشند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: شیعه و سنی باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از گسترش اعتیاد در سطح جامعه نقش آفرین باشند.

به گــزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ به نقل از ایرنا، آیت‌الله مصطفی محامی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ضمن قدردانی از مجاهدت‌های صورت گرفته در راستای مبارزه با مواد مخدر اظهارداشت: کاهش کشفیات مواد مخدر به معنی کاهش میزان قاچاق نیست و عوامل مختلفی از جمله تغییر مسیر قاچاق در این حوزه تاثیرگذار است.
امام جمعه زاهدان افزود: باید برای مقابله با قاچاق مواد مخدر به ارائه طرح‌های جدید بپردازیم زیرا سالیان متمادی است که سیستان‌وبلوچستان در معرض قاچاق مواد مخدر قرار دارد به گونه‌ای که بخشی از مواد مخدر در داخل استان و کشور توزیع و بخش قابل توجهی نیز به سایر کشورهای دیگر منتقل می‌شود که نکته مهم در این جهت این است که ما از استان و کشور خود در برابر قاچاق مواد مخدر تحفظ کنیم.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: طبق گزارش ارائه از سوی متولیان امر ۴۲ درصد پرونده‌ها در زندان‌های استان مربوط به مواد مخدر است که اگر در حوزه مواد مخدر موثر عمل کنیم در لایه‌های مختلف تاثیرگذار خواهد بود.
وی مقابله با گسترش اعتیاد در کشور را خواستار شد و ادامه داد: این مشکل در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است و باید بکار و فعالیت بپردازیم تا اعتیاد در ایران اسلامی تبدیل به یک ضد ارزش شود.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان اظهارداشت: گسترش اعتیاد عامل فروپاشی یک جامعه از درون خواهد شد و دستگاه‌های مختلف در این جهت باید به کار و فعالیت پرداخته و تقسیم کار کنند.
آیت الله محامی افزود: کار مبارزه با مواد مخدر دارای دامنه گسترده‌ای است که شورای مبارزه با مواد مخدر در استان می‌تواند با هدف هم افزایی و استفاده از ظرفیت همگانی برای سایر دستگاه‌های مربوطه وظایفی تعیین و از طریق استاندار به این مجموعه‌ها ابلاغ کند و همه دستگاه‌ها در این جهت احساس مسوولیت کرده و تمام توان خود را در این مسیر قرار دهند.
وی بیان کرد: طبق گزارش ارائه شده امکانات در اختیار به اندازه یک سوم تعداد معتادان متجاهر است در صورتی که باید به این آمار سایر معتادان را اضافه کرد که در این صورت کمبودها بیشتر می‌شود و نکته دیگر این است که کیفیت رسیدگی به معتادان نیز حائز اهمیت است.
آیت الله محامی گفت: موانع موجود نباید ما را از ادامه این مسیر مایوس کند بلکه باید با تلاش بیشتر و هم افزایی در این جهت نقش آفرین باشیم.
وی اظهارداشت: طبق روایت رفع نیازهای یک مومن و شاد کردن دل او رضایت الهی را در پی خواهد داشت و در واقع بازپروری و احیا یک نفر احیا یک جامعه خواهد بود و در این جهت نیازمند مشارکت عمومی بوده و شیعه و اهل سنت باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از گسترش اعتیاد در سطح جامعه نقش آفرین باشند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سیستان و بلوچستان نیز گفت: سال گذشته بیش از ۲۴۸ تن و از ابتدای سالجاری تاکنون نیز بیش‌از ۴۷ تن انواع موادمخدر در استان کشف شده است.
علی زندی افزود: ۱۶ مرکز نگهداری معتادان متجاهر در سیستان و بلوچستان وجود دارد که هم اینک ۱۰ هزار و ۵۶ نفر در این مراکز در حال درمان هستند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن