پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۵

اقدامات خوبی برای دریافت حقابه رودخانه هیرمند انجام شده است

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه عدم آورد رودخانه هیرمند مشکلات زیادی را برای مردم شمال سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است گفت: کشور دوست و برادر، افغانستان برابر قانون باید حقابه ایران را بدهد و در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است.

به گــزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ به نقل از ایرنا، حسن نامی در نشست‌ ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران سیستان و بلوچستان اظهارداشت: اگر ما نتوانیم محیط زیست خود را حفظ کنیم بسیاری از ظرفیت‌های ارزشمندمان را از دست خواهیم داد.

وی با بیان اینکه کشور ایران در یک منطقه وسیع با ظرفیت های فراوان واقع شده است، تصریح کرد: هشت هزار کیلومتر مرز داریم که بخش عمده‌ای از آن در استان سیستان و بلوچستان است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه آینده ایران روشن است، افزود: در آینده ابرقدرت ها زدوده می شود و جهان شاهد ابرقدرت نخواهد بود.
وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی صاحب قدرت است و رژیم غاصب صهیونیسم بین الملل تمام تلاش خود را می‌کند تا این قدرت را در هم بشکند اما با هوشیاری مردم و نیروهای امنیتی ایران اسلامی این رژیم جعلی به اهداف خود نخواهد رسید.
نامی با تاکید بر انجام وظایف مدیران خاطرنشان کرد: همه دستگاه ها ماموریت دارند پیشنهاد بودجه خود را به مسوولان ذیربط ارائه دهند.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان یکی از مهمترین و راهبردی ترین استان های کشور به شمار می آید چراکه این منطقه دروازه ورود به آبهای اقیانوسی است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مدیران و فرمانداران برای مدیریت بحران آماده باشند چرا که فرصت محدود است و باید از آن حداکثر استفاده را کرده بنابراین باید قبل از بحران زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز اظهارداشت: در اسناد تهیه شده ۶ ظرفیت برای کشور برشمرده اند که هر ۶ مورد را در این استان داریم بدین معنی که ظرفیت های یک کشور را منطقه داریم.

حسین مدرس خیابانی افزود: مرز، سواحل، پهناوری سرزمین، جوانی جمعیت، معادن غنی و رتبه اول در انرژی های تجدید پذیر از ظرفیت های فراوان استان است که در کنار این رنگین‌کمانی از بحران را نیز داریم.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان دارای پهنه وسیع بوده لذا بحران‌های فراوانی نیز در آن به وجود می‌آید به طور مثال این منطقه سیل و خشکسالی را باهم تجربه می‌کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تعدد بحران‌های استان افزود: باید به لحاظ زیر ساختی تلاش کنیم تا در مواجهه با بحران‌ها با کمترین آسیب مقابله کنیم.

وی با اشاره به سیل کنارک ادامه داد: طی سه روز ۳۴۰ میلی‌متر بارندگی اتفاق افتاد که با کمترین خسارت آن را مدیریت کردیم.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *