پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۴-۰۵

کارگاه آموزشی همسرداری در شهرستان نیکشهر برگزار شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از نیکشهر ، به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ در راستای خدمت گذاری و اطلاع رسانی به جامعه بانوان در تاریخ ۴ تیرماه ۱۴۰۱ کارگاه آموزشی همسرداری موفق با کارشناسی سر کارخانم آزیتا چاکرزهی  در شهرستان نیکشهر با حضور جمعی از بانوان برگزار شد .

خلاصه متن کارگاه به شرح ذیل می باشد :

همسرداری موفق:

زندگی زناشویی می‌تواند بسیار مشکل پیچیده باشد. گاه یک رفتار ناخواسته، لحن یک جمله، عادتی روزمره یا حتی موضوعی به ظاهر بی‌اهمیت به مشکلی بزرگ تبدیل می‌شود و رابطه میان همسران را از عادی به بحرانی می‌کشد.
اگر خواهان یک زندگی خانوادگی گرم و صمیمی با همسرتان هستید توصیه‌های زیر را آویزه گوش کنید:

۱ – متعهد باشید: بدون تعهد، خانه روابط زناشویی از پای بست ویران است!  زندگی مشترک با تعهد آغاز می‌شود و با همان ادامه می‌یابد..

۲‌ – عشق را فراموش نکنید:

. بدون عشق زناشویی به رابطه‌ای اجباری، ماشینی و احتمالاً خسته‌کننده بدل می‌شود.

۳ – با احترام رفتار کنید و سخن بگویید: کسانی را که به یکدیگر احترام نمی‌گذارند بیشتر می‌توان دشمن پنداشت تا زن و شوهر. آدمی نیازمند احترام است و آن را از نزدیکانش بیش از سایرین توقع دارند.

۴-قدردان باشید: رضایت هریک از زوجین از زندگی مشترک و اظهار کلامی و عملی آن می‌تواند به رضایت دیگری منجر شود. قدردان یکدیگر بودن، سپاسگزاری‌ها، تشکرها و ستون زندگی مشترک را محکم و چه بسا ناگسستنی می‌کند.

۵– هدیه بدهید: معروف است که هدیه‌های کوچک، خوبی‌های بزرگ را به ارمغان می‌آورند. لازم نیست برای همسرتان هدیه‌‌ای پیچیده در کاغذ کادو تهیه کنید تشکری که از دل و جان برآمده باشد یا این که برای وی وقت بگذارید و کاری کنید که خوش بگذرد بهترین هدیه برای همسر است

۶ – ارزش قائل شوید: کاری که مرد بیرون خانه برای تأمین معیشت و زن درون خانه برای یک زندگی بهتر و موفق انجام می‌دهند باید در چشم طرفین ارزش و احترام ویژه داشته باشد.

۷– خویشتن‌دار باشید: جوهر آدمی در سختی‌ها آشکار می‌شود. چه بسا زندگی‌ها که در خوشی کهنه شده و سپس با بروز ناگهانی یک مشکل حاد که ریشه در درون یا بیرون خانواده دارد از هم پاشیده است. افزایش توانایی برای مقابله با مشکلات و تلخ‌کامی‌ها که جزو جدایی‌ناپذیر زندگی هستند

۸ – مقایسه نکنید: مقایسه همسر با دیگری هم دور از اخلاق است و هم تلخ‌کامی به بار می‌آورد. به جای مقایسه و به رخ کشیدن ضعف‌ها و آن‌چه فرد مقابل ندارد توانایی‌ها و داشته‌هایش را تحسین کنید تا برای افزایش آن‌ها ترغیب شود.

۹- دروغ نگویید: حتی برای پوشاندن ضعف‌هایتان و آن‌چه از گفتنش شرم دارید دروغ نگویید. دروغ ، رابطه زناشویی را از امنیت روانی تهی می‌کند و اعتمادی را از بین می‌برد که بازیافتنش هرگز آسان و سریع نیست.

۱۰- دعوا نکنید: در دعوا چنان که قدیمی‌ها گفته‌اند حلوا خیرات نمی‌کنند. این که دعوا نمک زندگی است تعارف است و برای جوش دادن پیوندی گفته می‌شود که گسسته. بهترین راه‌حل اختلافات از طریق گفت‌وگوی دوستانه و جلوگیری از بالا گرفتن مشاجره است.

۱۱- به آن‌چه به همسرتان مربوط است اهمیت بدهید: تفاوت ساختاری ذهن زن و مرد موجب می‌شود اولویت اعتناها برای آنان دگرگونه باشد.. به همین دلیل است که اغلب زن‌ها همسرانشان را بی‌مبالات و بی‌خیال توصیف می‌کنند و مردها نیز معتقدند همسرشان زیادی حساس و رمانتیک است! البته برای طرفین بهتر است این تفاوت ذهنی را بپذیرند و با آن کنار بیایند

.۱۲ – پذیرا باشید: فراموش نکنیم زن و مرد قبول می‌کنند که با یکدیگر زندگی کنند نه این که برای یکدیگر زندگی کنند و خود را مطابق سلیقه طرف مقابل تغییر دهند..

 

خبرنگارنیکشهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن